Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Porady prawne.

Czy mogę się zrzec prawa do działki i wskazać osobę bliską jako następcę? - 18.08.2014

W świetle przepisów ustawy z dnia 13 grudnia 2013 r. o rodzinnych ogrodach działkowych nie ma możliwości zrzeczenia się prawa do działki i wskazania osoby bliskiej jako następcy.

czytaj więcej

Czym różni się przeniesienie praw do działki od ustanowienia opiekuna działki? - 18.08.2014

Osoba, na rzecz której zostały przeniesione w drodze umowy, prawa i obowiązki wynikające z prawa do działki (art. 41 ust. 1 ustawy o ROD), czyli tzw. nabywca wstępuje w ogół tychże praw i obowiązków po ustępującym, dotychczasowym działkowcu, czyli zbywcy. W wyniku takiej umowy nabywca uzyskuje tytuł prawny uprawniający go do korzystania z działki.

czytaj więcej

Copyright © 2017 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio