




Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

„Mój Ogródek” możesz mieć w wersji tradycyjnej – papierowej lub znacznie wygodniejszej – cyfrowej: adnroid https://bit.ly/3kjiWb3; IOS: https://apple.co/2TdaoGH Maj otwiera działkowy sezon, nieco później niż zwykle. Stęsknieni wiosny wszystko chcemy zmieniać na działce, dosadzać, przesadzać, otaczać się pięknymi i smacznymi roślinami. Sklepy ogrodnicze przeżywają prawdziwe natarcie kupujących. Obecnie nie są to jednak przyjazne warunki do spokojnych i przemyślanych zakupów. Dla własnego bezpieczeństwa i wygody warto najpierw skorzystać z rad w majowym dodatku specjalnym – „Ogrodnicza majówka – czyli szał zakupów”.
Kwiecień to pełnia pracy w ogrodzie. W kwietniowym wydaniu „Mojego Ogródka” zaczynamy od porządków na rabatach ozdobnych w artykule „Obowiązki w ogrodzie ozdobnym”. Tu jest co robić, więc warto prześledzić wszystkie etapy prac, aby nic nam nie umknęło. Wiosenne prace dotyczą również ogrodów użytkowych, czyli warzywnika i sadu. W tym pierwszym, sadzimy gatunki ciepłolubne, które stanowią jedną z ważniejszych grup warzyw uprawianych na działkach.
Numer marcowy „Mojego Ogródka” otwiera sezon na działce. Wiosną czeka nas przecież dużo ogrodowej pracy. W bieżący wydaniu, w dziale własne warzywa, polecamy najlepsze gatunki na przedplon i na plon główny, a także całościowy terminarz uprawy gruntowych pomidorów, czyli „Pomidory od A do Z”.
„Mój Ogródek” możesz mieć w wersji tradycyjnej – papierowej lub znacznie wygodniejszej – cyfrowej: adnroid https://bit.ly/3kjiWb3; IOS: https://apple.co/2TdaoGH. W lutym już na poważnie myślimy o działce. Serce aż rwie się do pracy, ale zazwyczaj pogoda nie pozwala jeszcze na rozpoczęcie nowego, działkowego sezonu. Aby jednak nie tracić zapału, warto skorzystać z naszych ogródkowych rad i inspiracji, które pozwolą przywitać wiosnę ze zdwojoną energią.
Zrób prezent swoim najbliższym! Obdaruj ich roczną prenumeratą „Mojego Ogródka”, to tylko 42 zł. „Mój Ogródek” możesz mieć w wersji tradycyjnej – papierowej lub znacznie wygodniejszej – cyfrowej. W styczniowym „Moim Ogródku” kontynuujemy cykl warzywniczy – mało miejsca dużo warzyw. Znajdziesz tu całą kwintesencję planowania warzywnika, przeznaczoną dla działkowych potrzeb.
W bieżącym numerze czeka na Was temat miesiąca- Święta w stylu retro waste. To artykuł zawierający dużo praktycznych inspiracji, dzięki którym stworzycie w domu, przepiękny, kolorowy klimat świąt, nie wydając na to prawie ani złotówki. Oszczędnie, ekologicznie, pomysłowo !
W bieżącym wydaniu czeka na Was w dziale owoce z działki, praktyczny cykl – Projektujemy mały sad, cz.1 – Ogród tradycyjny. Jest to pomocna ściągawka, dzięki której na małej powierzchni działki, będziemy mogli posadzić i uprawiać różne gatunki i odmiany drzew i krzewów owocowych. Pamiętaj, warto mieć własne owoce, bo są zdrowsze i za darmo!
W październikowym numerze czeka na Was praktyczny temat miesiąca – „Ogródek jesienią”. Nie szukaj wiadomości w innych źródłach! W „Moim Ogródku” znajdziesz informacje o wszystkich najważniejszych, ogrodowych pracach, które czekają ogrodników jesienią na działce.
We wrześniowym numerze przedstawiamy receptę na idealną aranżację przedogródka. Dobre rady i praktyczne wskazówki dotyczące doboru małej architektury, roślinności i poprawy funkcjonalności tego miejsca sprawą, że każda działka stanie się perełką w ogrodzie. W bieżącym numerze zachęcamy do ekooprysków – skutecznych w ochronie działkowych nasadzeń przed szkodnikami i bezpiecznych dla owadów pożytecznych i nas samych.
W sierpniowym numerze polecamy tematy, które sprawią, że nasze działki będą „bezbłędne” i bardziej funkcjonalne. A że cały czas trwa ogromny bum na działki to zachęcamy do lektury takich artykułów jak – „Ogródkowy remanent”, „Ogród po budowie”, „Letnie poplony” i „Gleba dla owocowych”. Skorzystaj z naszego bardzo praktycznego dodatku specjalnego – Podtopienia, zalania! Jeśli ten problem spotkał Twoją działkę, to koniecznie poznaj sposoby uniknięcia tego samego ponownie (w tym sezon jeszcze wszystko może się zdarzyć w pogodzie). Co zrobić z nadmiarem wody? Jak czyścić działkę po zalaniu? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziesz w bieżącym numerze „Mojego Ogródka”.
W bieżącym „Moim Ogródku” znajdziecie praktyczne tematy dotyczące zarówno roślin ozdobnych, np.: rozmnażanie krzewów liściastych, prace pielęgnacyjne na lipcowej rabacie, dobór najlepszych gatunków roślin pnących – tzw. rekordzistów, warzyw, np. – uprawa pomidorów w pojemnikach, ściółkowanie warzyw trawą, jak i sadu, np. – tniemy maliny, dobieramy najlepsze śliwkowe zestawy.
W bieżącym wydaniu „Mojego Ogródka” polecamy zalecenia Krajowego Zarządu PZD odnośnie katastrofalnej suszy w kraju. Poznaj 20 najważniejszych zaleceń, które umożliwią uprawę warzyw i owoców w tej trudnej sytuacji w sposób opłacalny, oszczędny, zgodny z ochroną środowiska i z myślą o przyszłości całego ogrodu i związanego z nim ekosystemu. Ponadto w numerze czerwcowym pomagamy nawozić latem działkowe uprawy. Dowiedz się czym nawozić zarówno warzywa, jak i rośliny sadownicze i ozdobne, oraz kiedy stosować nawożenie, tak aby nie popełniać błędów. Zachęcamy również do stosowania na działce tablic lepowych, dzięki którym odłowimy szkodniki niszczące nasze rośliny.
Możesz go mieć nie wychodząc z domu! Wystarczy zamówić bieżący numer: w naszym sklepie internetowym www.dzialkowiecsklep.pl; dzwoniąc pod numer 22 101 34 34 lub pobierając aplikację mobilną na smartfon lub tablet.
W majowym „Moim Ogródku” znajdziecie praktyczne tematy dotyczące zarówno roślin ozdobnych, jak np.: co wysiać w maju, prace pielęgnacyjne na cebulowej rabacie, najlepszy dobór balkonowych roślin – tzw. hitów, warzyw – sadzimy pomidory i ogórki z rozsad, polecamy gatunki ciepłolubne – m.in. cukinię, jak i sadu – tniemy jeżyny, karczujemy stare drzewa i krzewy owocowe.
W kwietniowym „Moim Ogródku” znajdziecie wiosenne, praktyczne tematy dotyczące zarówno roślin ozdobnych, jak np.: strzyżenie iglaków, balkonowe przed sezonem, sadzimy różaneczniki, warzyw – robimy rozsadę papryki, sadzimy czosnek, jak i sadu – formujemy korony drzew owocowych, zwalczamy gnicie kwiatów i owoców wiśni, jak prawidłowo powinny być oznakowane drzewa i krzewy oferowane w sprzedaży?
W lutowym „Moim Ogródku” pomimo trawiącej zimy, zaczynamy myśleć już o pracach na działce. Warto poznać nasze powinności względem cięcia roślin ozdobnych o tej porze roku. Zachęcamy również do zapoznania się z „instrukcją”, jakie gatunki podlewać zimą, gdy nie ma opadów śniegu ani deszczu. Luty to również miesiąc, w którym rozpoczynamy prace związane z przygotowaniem podłoża pod siew w tunelu foliowym i w szklarni – nasze praktyczne rady przyspieszą wiosnę! W bieżącym wydaniu pomagamy przywrócić starym meblom nowy atrakcyjny wygląd, a także „budujemy” nawierzchnię żwirową.
W styczniowym „Moim Ogródku” polecamy praktyczne rady i wskazówki dotyczące m.in. rozsady roślin sezonowych, kłopotliwych odrostów korzeniowych, a także uprawy roślin ozdobnych na glebach ciężkich.
W bieżącym wydaniu pomagamy pozbyć się z rabat turkucia podjadka – owada uszkadzającego działkowe uprawy oraz mówimy stanowcze NIE rdzy gruszy – chorobie, która atakuje coraz częściej drzewka grusz na działkach.
W grudniowym „Moim Ogródku” polecamy świąteczne dekoracje z udziałem roślinnych elementów. Jeśli nie masz pomysłu czym i jak zaaranżować taras czy balkon, to koniecznie zajrzyj do nowego numeru!
Pomagamy przetrwać zimę działkowym nasadzeniom, zwłaszcza tym gatunkom, które są wrażliwsze i najbardziej potrzebują naszej ingerencji o tej porze roku.
W bieżącym wydaniu polecamy wiele inspirujących artykułów, doskonałych na długie, grudniowe wieczory, w tym m.in. • Rośliny na dobry humor • Oswoić pokrzywę • Zapleciony ogród.
W bieżącym „Moim Ogródku” podpowiadamy jak zadbać o ogród ozdobny i wodny przed nadchodzącą zimą.
Polecamy również szereg inspirujących artykułów, m.in. zakładamy łąkę kwietną, łączymy działkę z krajobrazem, czy też wybieramy ogródkowe szklarnie.
Zachęcamy do kolekcjonowania nowego cyklu – sadownicze abc! W tym wydaniu „Mojego Ogródka” mamy do zaproponowania – przygotowanie gleby pod sadzenie drzew i krzewów owocowych. Bądź modny, praktyczny i ekonomiczny, uprawiaj własne owoce na działce!
Nowa pora roku, nowe wyzwania. W październikowym numerze „Mojego Ogródka” czekają na każdego działkowca praktyczne porady z zakresu pielęgnacji roślin ozdobnych – czy ciąć jesienią? Jeśli tak, to które? A czego nie ruszać? Z naszym miesięcznikiem uprawa warzyw jest prosta i przyjemna. Sprawdź, jakie prace czekają działkowców w tym czasie w ogrodzie warzywnym. Zachęcamy do kolekcjonowania nowego cyklu – sadownicze abc! W tym wydaniu „Mojego Ogródka” mamy do zaproponowania jesienne zakupy – wybór gatunków i odmian. Bądź modny i praktyczny, uprawiaj własne owoce na działce!
Z wrześniowym numerem „Mojego Ogródka” przygotuj się na nadchodzącą jesień. Podpowiadamy: co zrobić z trawnikiem po sezonie, co wykopać i przezimować w odpowiednich warunkach, a także jak najlepiej zadbać o działkowe grządki i rabaty. W bieżącym wydaniu polecamy bardzo praktyczne tematy, które sprawią, że Wasze działki będą idealne i jeszcze bardziej funkcjonalne.
Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.
made by Esencja Studio