Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

60 lat ogródków działkowych "Skarpa" w Starogardzie Gdańskim - 22.08.2023

To już 60 lat odkąd Rodzinny Ogród Działkowy „Skarpa” jest miejscem spotkań, pracy i odpoczynku. 12 sierpnia działkowcy świętowali okrągłą rocznice istnienia. Zgromadzonych powitał prezes ogródków Artur Cybula oraz prezes Kolegium Prezesów ROD w Starogardzie Bogdan Grzela. Wspólnie z działkowcami świętowali również prezydent miasta Janusz Stankowiak, przewodnicząca Rady Miasta Anna Benert oraz zastępcy prezydenta Maciej Kalinowski i Tadeusz Błędzki.

czytaj więcej

Jubileusz 40 lecia ROD "Złote Piaski" w Nowym Tomyślu - 22.08.2023

W sobotę, 12 sierpnia 2023 r., w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Złote Piaski” w Nowym Tomyślu świętowano 40-lecie Ogrodu oraz Dzień Działkowca. Na zaproszenie przybyła Adrianna Zielińska -zastępczyni burmistrza Nowego Tomyśla oraz Józef Kasprzak - prezes Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Zielony Zakątek” w Nowym Tomyślu.

czytaj więcej

50-lecie ROD im. Obrońców Kępy Oksywskiej w Pogórzu gmina Kosakowo - 22.08.2023

19 sierpnia 2023 r w naszym Ogrodzie odbyła się uroczystość 50-lecia ROD i Dnia Działkowca. Gościliśmy: wójta gminy Kosakowo Marcina Majek, komendanta straży gminnej Marcina Wittbrodt, komendanta komisariatu policji w Kosakowie Jarosława Wojtowicza oraz Prezesa Okręgu Pomorskiego PZD Mieczysława Kamińskiego i Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej Bogusława Dąbrowskiego.

czytaj więcej

Obchody DNIA DZIAŁKOWCA w ROD „Pod Brzozą” w Bydgoszczy - 08.08.2023

W sobotę - 5 sierpnia 2023 r., o godzinie 17:00, wysłuchaniem Hymnu Polskiego Związku Działkowców rozpoczęto oficjalną część obchodów Dnia Działkowca w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Pod Brzozą” w Bydgoszczy. Po wysłuchaniu hymnu, głos zabrał Prezes Zarządu ROD - Pan Józef Chodenionek, który na wstępie powitał serdecznie wszystkich przybyłych na uroczystość działkowców i gości, a wśród nich członków rodzin oraz przedstawicieli zaprzyjaźnionych, okolicznych bydgoskich ROD.

czytaj więcej

MOTYLE NA DZIAŁCE - 08.08.2023

Ile ich jest? Ile? Ktoś je policzył! Ktoś je zliczył! Ktoś podjął się tego zadania! 

Mam więc dane do przekazania

Jakie motyle zobaczysz na działce Siedzące także  na skalniaka skałce

czytaj więcej

Nowy Tomyśl: Tegoroczny Dzień Działkowca na terenie ROD „Zielony Zakątek” oraz 65. rocznica istnienia ogrodu - 08.08.2023

W sobotę, 5 sierpnia, na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Zielony Zakątek” w Nowym Tomyślu odbył się tegoroczny Dzień Działkowca, święto wszystkich tych, którzy cierpliwie i wytrwale dbają o swoje zielone, działkowe zacisza. Był to szczególny dzień dla nowotomyskiego „Zielonego Zakątka”, ponieważ w tym roku obchodzi on 65-lecie istnienia.

czytaj więcej

Świętowali w Prądocinie - 04.08.2023

W dniu 16.07 br na terenie ROD im. Kilińskiego w Prądocinie gm. Nowa Wieś Wielka odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka i Działkowca. Dzięki pomocy Zarządu i zaangażowaniu licznych działkowców przygotowano miejsce do festynu (porządkowanie terenu, przeparkowanie aut), a w głównej alejce rozstawiono stoły i ławki. Część z nich użyczył nam na czas festynu sołtys Prądocina.

czytaj więcej

Wspaniałe wakacje działkowców na… „RODOS” - 03.08.2023

Wakacje w pełni, pogoda dopisuje. Działkowcy wspólnie z dziećmi radują się  korzystaniem z uroków naszych działek i urlopem spędzanym na „RODOS” i to bez wyjeżdżania za granicę. Na działce można zaczerpnąć słońca, świeżego powietrza, popracować, cieszyć się plonami z działki i spotkać się z przyjaciółmi – działkowcami.

czytaj więcej

„Od 70 lat działki dają ludziom wytchnienie, a dziś Miasto chce budować tu bloki…” - 02.08.2023

Kiedyś pracowniczy ogród działkowy, a obecnie ROD Czerniaków, to już 70 lat trudu tworzenia zielonego zakątka w tej części miasta oraz radości z wypoczynku i uprawy własnych warzyw, owoców, czy kwiatów. Działkowcy, którzy tworzyli ogród, ale też ci zupełnie nowi, nie mogą uwierzyć, że większym pożytkiem dla Miasta może być zamiana tego tętniącego życiem terenu zieleni na zabudowę mieszkaniową?

czytaj więcej

Niesamowita metamorfoza działki! - 04.07.2023

Państwo Anna i Robert Michałowscy nabyli działkę w ROD „Dojlidy” w Białymstoku w 2018 roku. „Chcieliśmy mieć mały zielony azyl pełen pachnących kwiatów i świeżych warzyw, taką namiastkę ogrodu z naszego dzieciństwa.” – mówi Pani Anna. Jednak aby spełnić to marzenie trzeba było wykazać się zapałem, determinacją i kreatywnością.

czytaj więcej

Z życia ogrodów – ROD „Jutrzenka” w Radzionkowie (Okręg Śląski PZD) - 23.06.2023

ROD „Jutrzenka” w Radzionkowie to ogród liczący 175 działek, który powstał w 1946 r. Prezesem Zarządu ROD jest Pan Ryszard Budziński. Ogród położony jest na uboczu miasta, w cichej i spokojnej okolicy, która sprzyja wypoczynkowi.

czytaj więcej

Festyn rodzinny ROD "Przylesie" w Gdańsku - 23.06.2023

ROD "Przylesie" w Gdańsku zorganizował w minioną sobotę 17.06.2023 r. festyn rodzinny dla wszystkich swoich działkowców i ich przyjaciół. Mimo nieprzewidywalnej pogody frekwencja dopisała.

czytaj więcej

Z życia ogrodów – ROD „Wiarus-Sezam” w Tarnowskich Górach - 22.06.2023

ROD „Wiarus-Sezam” powstał w 2006 r. poprzez połączenie utworzonego w 1983 r. ROD „Wiarus” i utworzonego w 1982 r. ROD „Sezam”. Obecnie ogród liczy 99 działek i zajmuje powierzchnię ok. 3 ha. Prezesem Zarządu ROD „Wiarus-Sezam” jest Pan Andrzej Suchorab. Biuro zarządu ROD mieści się w niewielkim, ale zadbanym budynku. 

czytaj więcej

ROD Kaprys w Zabrzu – Dzień dziecka 2023 - 20.06.2023

10 czerwca 2023 r . na terenie Ogrodu ROD Kaprys odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Mimo, że pogoda dwukrotnie sprawdzała cierpliwość uczestników festynu frekwencja dopisała i wszyscy bawili się znakomicie do późnego wieczora

czytaj więcej

Młodzież w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym “Aster” w Opolu - 14.06.2023

W dniu 12.06.2023 r. nasz ogród odwiedziła grupa młodzieży z Placówki Wsparcia Dziennego “Parasol”. Młodzież z zainteresowaniem przyglądała się wykonanym w ramach grantu “Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych”  tablicom edukacyjnym. 

czytaj więcej

Dzień Dziecka w ROD im. 40 - lecia WP w Pile - 14.06.2023

W dniu 3 czerwca 2023 roku na zaproszenie Zarząd ROD  im. 40 -lecia WP w Pile  przybyły  dzieci z rodzicami  na festyn z okazji dzień dziecka.

czytaj więcej

Dzień dziecka w ROD Jagódka w Żorach - 14.06.2023

W dniu 6 czerwca zarząd ROD „Jagódka” zorganizował festyn z okazji Dnia Dziecka, na którym każde dziecko otrzymało paczkę ze słodyczami. 

czytaj więcej

Dzień Dziecka w ROD "Kotwiczna" w Szczecinie - 14.06.2023

W dniu 3 czerwca 2023 r. na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Kotwiczna” w Szczecinie, w godzinach od 11.00 do 17.00 – z inicjatywy Zarządu ROD, we współpracy z Eurokinderland, Kołem Pszczelarskim „Gucio” oraz Komisją Rewizyjną, przy pięknej słonecznej pogodzie, odbyła się coroczna impreza z okazji „Dnia Dziecka”. 

czytaj więcej

Dzień dziecka w ROD Przyroda w Czernicy - 14.06.2023

ROD Przyrodaw Czernicy zorganizował „Dzień Dziecka”, na który przybyły dzieci wraz z rodzicami i dziadkami. Pogoda nas nie zawiodła więc zabawa mogła odbyć się na świeżym powietrzu obok Domu Działkowca. 

czytaj więcej

Dzień Dziecka w toruńskim ROD "Zagroda" - 14.06.2023

W sobotę, 3 czerwca w ROD "ZAGRODA" po raz pierwszy od istnienia ogrodu zorganizowany został Dzień Dziecka. Z okazji zabawy skorzystało kilkudziesięcioro "Młodych Działkowców" z Naszego Ogrodu. 

czytaj więcej

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.