Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Przegląd mediów

Działkowy renesans (Z artykułu z Gazety Bankowej pt. „Pandemia wyludnia miasta” 25.06.2020 r. Autor Maciej Kamiński) - 25.06.2020

Przymus zachowywania dystansu społecznego był trudny do wytrzymania dla mieszkańców miast. Wybawieniem w tej sytuacji okazały się dla wielu ogródki działkowe. - Wpadliśmy wraz z moim partnerem na pomysł kupna ogródka wypoczynkowego w pobliżu naszego mieszkania - mówi Katarzyna Pawlak z warszawskiego Mokotowa. Jak twierdzi, nabytek stał się ostoją spokoju i wytchnienia w czasie kwarantanny. Obecnie zakup jakiegokolwiek ogródka działkowego graniczy z cudem.

czytaj więcej

San zalewa ogrody działkowe - 24.06.2020

Jak czytamy na portalu esanok.pl poziom wody na Sanie, powoli, ale ciągle rośnie. O godzinie 9:53, według pomiarów stacji przy Moście Olchowieckim, wysokość lustra wody wynosiła 431 cm. Woda zalewa ogródki działkowe na Sosenkach. Jest coraz bliżej sanockiego Skansenu.

czytaj więcej

Wakacje na RODOS znów w cenie. W Toruniu brak wolnych działek - 22.06.2020

W dobie pandemii gwałtowanie wzrosło zainteresowanie ogródkami działkowymi. W górę poszybowały też ceny. Przed pandemią działkę w Toruniu mogliśmy nabyć za kilka tysięcy. W tej chwili stawki nie schodzą poniżej 15 tys.,  a górnej granicy cenowej nie widać- czytamy w Nowościach Dziennik Toruński.

czytaj więcej

Działka rekreacyjna na wagę złota - 22.06.2020

Pandemia wpływa na zmianę preferencji Polaków dotyczącą nieruchomości - wynika z analizy HRE Investments. Rośnie zainteresowanie zakupem większych mieszkań i domów, a popularność działek rekreacyjnych jest trzy razy większa niż rok temu.- pisze portal businessinsider.com.pl

czytaj więcej

Dotacje dla łukowskich ROD - 22.06.2020

10 tys. zł trafi do działkowców ze „Słonecznika”, a 7 tys. zł do działkowców z „Niedźwiadka” w łukowie. Pieniądze pochodzą z budżetu miasta. Przyznano je na podstawie przyjętej niedawno przez Radę Miasta uchwały o udzielaniu dotacji celowej stowarzyszeniu ogrodowemu.- podaje portal podlasie24.pl

czytaj więcej

Stu nowych działkowców w dwóch słupskich ROD - 03.06.2020

Jak podaje Głos Pomorza w ROD im. Bohaterów Westerplatte i Zjednoczenie w Słupsku działki objęło stu nowych działkowców. - Rzeczywiście obserwujemy napływ nowych użytkowników działek. W ciągu miesiąca przybyło ich około stu - potwierdza Wiesław Boratyński, prezes Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Działkowców w Słupsku.

czytaj więcej

Działki znów w cenie! Kogo na nie stać? - 27.05.2020

Jeszcze do niedawna działkowicze kojarzeni byli z emerytami, którzy z zamiłowaniem pielęgnowali swoje małe królestwa ogródkowe. Teraz to się zmienia. – Kupiłam ostatnio działkę nad Wisłą – mówi pani Halina - Uważam, że w okresie pandemii to najlepszy odpoczynek. Mam blisko domu dostęp do zieleni, świeżego powietrza. Nie muszę chodzić w maseczce. Wokół mnie przyjaźni ludzie. I wymarzony teren dla dwójki moich małych dzieci, które już w tym małym ogrodzie czują się świetnie.

czytaj więcej

Rodzinne Ogrody Działkowe (ROD) – czym są i jaka jest ich rola? - 27.05.2020

Kiedyś zakładane, zarządzane oraz przydzielane przez zakłady pracy i nazywane pracowniczymi ogrodami działkowymi, dziś skupione w ogólnopolskim stowarzyszeniu. Od 2005 roku zyskały miano Rodzinnych Ogrodów Działkowych, a od 2013 roku nowa ustawa określa ich rolę, zadania i misję społeczną. Co na początek warto wiedzieć o rodzinnych ogrodach działkowych?


czytaj więcej

Warszawa: Boom na działki. Ile trzeba zapłacić za ROD? Ceny poszybowały w górę. Jak zostać działkowcem? Jakie zasady obowiązują? - 27.05.2020

Zmiana pokoleniowa wśród użytkowników rodzinnych ogrodów działkowych to trend, który trwa w Polsce już od kilku lat. Jednak młodsze pokolenie to wciąż zdecydowana mniejszość wśród działkowców.- W obecnej sytuacji nie jest prosto zostać działkowcem, szczególnie w dużych ośrodkach miejskich. Brakuje działek – przyznaje Tomasz Terlecki z Polskiego Związku Działkowców.Kupując działkę warto znać zasady obowiązujące w ROD-ach.- Trzeba mieć świadomość, że nie kupujemy działki, tylko nabywamy jej dzierżawę.

czytaj więcej

Licytacje i astronomiczne ceny, czyli wielki boom na działki - 27.05.2020

Schodzą na pniu, choć trzeba za nie słono zapłacić. - Jest taki boom na działki, że bez przerwy dzwonią telefony.Zmiana pokoleniowa wśród użytkowników rodzinnych ogrodów działkowych to trend, który trwa w Polsce już od kilku lat. Jednak młodsze pokolenie to wciąż zdecydowana mniejszość wśród działkowców.

czytaj więcej

Wolne działki w ROD wciąż czekają. Poza miastem wciąż można mieć ogródek za ułamek ceny - 26.05.2020

Działka niemal za darmo? To wciąż możliwe. W wielu miejscach ogródki działkowe wciąż są dostępne. Dobra informacja? Wystarczy kilkaset złotych na start.Zła informacja? O ogródku w centrum miasta lepiej zapomnieć. Chyba że mamy na ten cel od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

 

czytaj więcej

BOOM NA RODOS - 25.05.2020

Jak podaje Tygodnik Sieci Prawdy,niespełna 5 tys. rodzinnych ogródków działkowych podzielonych na pond 900 tys. działek już Polakom nie wystarcza. Od kiedy wyjście z czterech ścian jest zagrożeniem, a zrobiło się ciepło, marzymy o własnym azylu na świeżym powietrzu. Chętni bombardują Polski Związek Działkowców pytaniami, jak kupić działkę, jakie są ceny, kiedy otwarcie nowego ogrodu? Blisko 41 tys. ha działek stało się rajem i na wiosnę, i na wakacje.

czytaj więcej

Kupię działkę. Rekordowe zainteresowanie własnym kawałkiem ziemi - 25.05.2020

Od ponad 50 tys. zł do 20 tys. zł w zależności od wielkości i estetyki – takie oferty sprzedaży ogródków działkowych w Tarnowskich Górach można znaleźć w internecie. Są dostępne krótko, bo w dobie epidemii COVID-19 zainteresowanie posiadanie własnego ogródka, by wypoczywać wśród zieleni i na świeżym powietrzu, jest olbrzymie.

czytaj więcej

Działkowcy boją się promieniowania a raport NIK nie uspokaja - 13.05.2020

Jak podaja Nowiny Wodzisłąwskie jeszcze w lutym, w zaledwie dwa dni w sąsiedztwie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Setka Śląska" w Rydułtowach powstał maszt nadajnikowy sieci komórkowej. Użytkownicy działek w lutym rzadko tam zaglądają. Teraz, gdy z wiosną wrócili na swoje działki, przecierali oczy ze zdumienia.

czytaj więcej

Dodatkowe pieniądze dla działkowców - 13.05.2020

Jak podaje portal www.asta24.pl Rodzinne Ogrody Działkowe, zarówno te zrzeszone w jak również nie zrzeszone, otrzymają wsparcie na realizację projektów budowy infrastruktury ogrodowej. Ponad 2 miliony złotych trafią do 133 ogrodów działkowych z terenu Wielkopolski. Są wśród nich również pilskie ogrody działkowe. 

 

czytaj więcej

Pieniądze na wsparcie działkowców - 13.05.2020

Jak podaje Tygodnik Przasnyski przasnyscy działkowcy mogą już składać wnioski i ubiegać się o dofinansowanie z Mazowieckiego Instrument Aktywizacji Działkowców "Mazowsze 2020".

czytaj więcej

Gmina wesprze rozwój rodzinnych ogrodów działkowych - 13.05.2020

Jak podaje Dzień Wolsztyński Rada Miejska Zbąszynia podczas kwietniowej sesji określiła zasady udzielania dotacji celowej ze środków budżetu gminy Zbąszyń na zadania służące tworzeniu warunków dla rozwoju ROD.

czytaj więcej

Ruszył nabór wniosków o udzielenie dotacji z budżetu Szczecinka na rozwój rodzinnych ogrodów działkowych - 13.05.2020

Jak podaje portal www.organizacjeszczecinek.pl rusza nabór wniosków o udzielenie dotacji ze środków budżetu Miasta Szczecinek w 2020 roku na zadania służące tworzeniu warunków dla rozwoju rodzinnych ogrodów działkowych. 

czytaj więcej

Pod ściółką czyli tarcza antykryzysowa - 12.05.2020

"Mieszczuchy w kwiecie wieku przechodzą przyspieszony kurs ogrodnictwa. To pozwala im ciut spokojniej patrzeć w naznaczoną kryzysami przyszłość."- czytamy w artukule z Głosu Pomorza. 

 

czytaj więcej

Relaks na działce w czasie pandemii - 11.05.2020

Szczęśliwi, którzy mają ogrody. Zwłaszcza wiosną, gdy ciągnie nas w zielone, lecz strach przed koronawirusem trzyma z dala od ludzi, posiadanie swojego kawałka ziemi w mieście wydaje się bezcenne. Ale czy w czasie pandemii wolno pojechać na działkę? Czy można zaprosić znajomych na grilla? Przeczytajcie nasz poradnik. Rodzinne Ogrody Działkowe wprowadziły ograniczenia związane z epidemią koronawirusa

 

czytaj więcej

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio