Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Przegląd mediów

Pilscy Działkowcy z dofinansowaniem od Samorządu Województwa Wielkopolskiego - 09.08.2021

Działkowcy z Rodzinnych Ogrodów Działkowych z ul. Paderewskiego w Pile od lat bezskutecznie próbowali pozyskać środki na odnowę istniejących na ich terenie rowów melioracyjnych. Dziś dzięki wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiego to marzenie udaje się zrealizować.

czytaj więcej

Działkowcy w Kulowie odnowili ołtarz. “Dla nas to historia”. ROD Hutnik powstał prawie 40 lat temu - 28.07.2021

Ten ołtarz to symbol ogrodów działkowych „Hutnik” w Kulowie. Powstał ponad 30 lat temu z inicjatywy śp. Andrzeja Malcherek, który był jednym z pierwszych działkowców. Przez dłuższy czas odbywały się tam msze święte dożynkowe. Później tradycję zaniechano a po śmierci lokalnego artysty ołtarz popadł nieco w zapomnienie. Ale ci najstarsi właściciele ogrodów postanowili ratować ten relikt przeszłości – niewielkim nakładem finansowym, ale wielką społeczną pracą – odnowili ołtarz. – Dla nas to ważne miejsce – nie ukrywają.

czytaj więcej

MORDERSTWO W OGRÓDKACH DZIAŁKOWYCH - 26.07.2021

Na terenie ogródków działkowych w Łagiewnikach znaleziono zwłoki zamordowanej 72-letniej kobiety. Śledczy po rozmowie z córką zamordowanej kobiety i przeanalizowaniu poszlak jeszcze tego samego dnia wytypowali podejrzanych.

czytaj więcej

Groźny pożar podczas wymiany butli z gazem. Poparzony mężczyzna ewakuowany helikopterem do Siemianowic Śląskich - 21.07.2021

Do groźnego w skutkach pożaru doszło w godzinach przedpołudniowych na terenie ogródków działkowych przy ulicy Paszkiewicza w Sieradzu. W jego trakcie ucierpiał mężczyzna, który wskutek rozległych poparzeń ciała został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do specjalistycznego szpitala w Siemianowicach Śląskich.

czytaj więcej

67-latka straciła kilkaset złotych - 21.07.2021

67-letniej ostrowiance skradziono kilkaset złotych. Sprawca kradzieży wszedł do domku na terenie ogródka działkowego i zabrał pieniądze z torebki. 67-letnia ostrowianka w poniedziałek 19 lipca zgłosiła kradzież pieniędzy. Kobieta podczas pobytu na terenie ogródka działkowego zostawiła w niezamkniętym domku torebkę z portfelem z pieniędzmi w środku.

czytaj więcej

OKRADAJĄ I DEWSTUJĄ DZIAŁKI - 21.07.2021

Do kradzieży doszło w nocy z czwartku na piątek (8/9.07). Złodzieje wyważyli drzwi do trzech altanek i zabrali z nich wszystko, co się dało. - Okradli nas z kosy spalinowej, glebogryzarki, piły łańcuchowej, taczki z żółtym kółkiem, skrzynki z narzędziami. Zabrali nawet zabawki syna. Jestem ciekawa, który ze złodziei będzie nosił mój kolorowy jednoczęściowy strój kąpielowy, a który będzie używać zielonej płetwy i maski do nurkowania, bo syn nie zdążył - z żalem mówi pani Elżbieta, właścicielka jednej z okradzionych działek.

czytaj więcej

Łazarscy działkowcy zapraszają na “Sezon Ogródkowy” - 14.07.2021

Promowanie ogrodów działkowych, pokazywanie ich potencjału, a także spacery i podziwianie roślin oraz ogrodowej architektury. Tak wygląda pilotażowa odsłona akcji “Sezon Ogródkowy – spotkajmy się na działkach”. Celem tej inicjatywy jest stopniowe otwieranie ogrodów działkowych na lokalną społeczność. W ciągu najbliższych kilku miesięcy na terenie ROD im. Kopczyńskiego i ROD im. Curie-Skłodowskiej, które znajdują się na Łazarzu, odbywać się będą konsultacje społeczne. Wezmą w nich udział działkowcy, przedstawiciele łazarskich instytucji, m.in. szkół, przedszkoli, klubów seniora oraz lokalnych organizacji.

 

czytaj więcej

Nietypowy lokator na ostrowskich działkach. Straż miejska interweniowała w sprawie młodego lisa - 14.06.2021

Zwierzę zamieszkało na ogródkach działkowych przy ulicy Komuny Paryskiej w Ostrowie Wielkopolskim. Lis wykopał norę na jednej z działek i na dobre się w niej zadomowił. Strażnicy miejscy otrzymali informację o rudym lokatorze od działkowiczów. Zwierzę w nocy opuszczało swoją kryjówkę, aby udać się na łowy, a w dzień wygrzewało się wśród gęstej trawy. Sąsiedztwo lisa okazało się kłopotliwe.

czytaj więcej

MIESZKAŃCY WINIAR I DZIAŁKOWCY CHCĄ OBRONIĆ ROD PRZED LIKWIDACJĄ - 11.06.2021

Działkowcy i mieszkańcy Winiar stanęli do walki o ocalenie jedynego ogrodu działkowego w okolicy. Istnieje realna obawa, że Rodzinny Ogród Działkowy im. Gen. H. Dąbrowskiego zostanie zlikwidowany.

czytaj więcej

Apel do właścicieli ogródków: nie palcie odpadów - 07.06.2021

Apel do właścicieli ogródków: nie palcie odpadów  – Sezon działkowy w pełni, prace ogrodowe idą pełną parą, więc jak co roku wraca problem spalania odpadów. Dotyczy wielu ogródków działkowych w mieście.  – Zdarza się, że ludzie palą na działach jakieś suche pozostałości po przycinkach drzew czy inne odpadki.

czytaj więcej

OGRODY DZIAŁKOWE "CZAPLA" MAJĄ JUŻ 50 LAT! - 28.05.2021

Iwona Góralczyk iwona.goralczyk@polskapress.pl - Jesteśmy tu na „ty", tworzymy rodzinę - mówi Zbigniew Prywer, od 6 lat prezes ROD „Czapla" w Żninie. Przekonujemy się o tym przekraczając bramę ogrodów działkowych przy ulicy Szkolnej. Co chwilę słychać serdeczne powitanie, które pan Zbyszek odwzajemnia uśmiechem i szczerym pozdrowieniem.

czytaj więcej

OGRÓDKI DZIAŁKOWE W RZESZOWIE NIE BĘDĄ LIKWIDOWANE - 28.05.2021

Ostatnio głośno było o protestach właścicieli ogródków w ROD im. W. Szafera w Rzeszowie, którzy nie zgadzali się na budowę drogi przez środek ich działek. We wtorek radni spojrzeli na temat ogródków w mieście nieco szerzej. Ratusz zadeklarował, że obszarów zielonych nie będzie usuwał, szczególnie że miniony rok to istny boom na ogródki. 

czytaj więcej

Ostrów: Zbiórka odpadów na ostrowskich ogrodach działkowych? - 27.05.2021

Z propozycją organizowania przez miasto corocznej cyklicznej akcji zbiórki odpadów z terenu ostrowskich ogrodów działkowych zwrócili się we wspólnej interpelacji podczas środowej sesji Rady Miejskiej wiceprzewodniczący Zygmunt Banasiak i radny Mateusz Nycek.  Jak podkreślili ostrowskie Ogrody Działkowe to zielone płuca miasta i taka praktyczna pomoc mieszkańcom i działkowiczom w utrzymaniu porządku na tych terenach będzie ważnym ...

czytaj więcej

WYMIANA DACHU NA DOMU DZIAŁKOWCA JUŻ SIĘ ROZPOCZĘŁA - 27.05.2021

Zapowiadana już wcześniej wymiana eternitowego dachu na Domu Działkowca przy ul. św. Barbary w Jędrzejowie już się rozpoczęła. Firma „Dachy Pawlik" ściągnęła już eternit. który zostanie poddany utylizacji.

czytaj więcej

Rada Miasta za ochroną ogrodów “Szafera”. Marek Bajdak: nie zerwę umowy - 24.05.2021

W piątek odbyła się sesja nadzwyczajna Rady Miasta Rzeszowa zwołana na wniosek radnych PiS. Pierwotnie miała być w środę (19 maja), ale została przerwana z powodu postawy Grzegorza Brauna, posła Konfederacji, który był gościem sesji. Braun i jego współpracownicy nie chcieli założyć obowiązkowych maseczek.

czytaj więcej

Fotopułapka uwieczniła działkowych brudasów. Teraz mogą się spodziewać wizyty mundurowych - 20.05.2021

Samochodem, skuterem, rowerem, podczas spaceru. Wczesnym rankiem, późną nocą i w biały dzień. Osoby, które tworzą dzikie wysypiska, działają na różne sposoby, ale zawsze zuchwale. Wszystko uwieczniły fotopułapki Straży Miejskiej w Koszalinie.

czytaj więcej

Dziki znowu uprzykrzają życie mieszkańcom - 19.05.2021

Dziki znowu uprzykrzają życie mieszkańcom Wołowa. Wczoraj wieczorem dziki - locha i jej młode – grasowały w obrębie ulicy Kościuszki w Wołowie, przewracały kubły na śmieci i powodowały szkody w ogródkach i na podwórkach.  Burmistrz Dariusz Chmura spotkał się dziś z Witoldem Stankiewiczem, prezesem Rodzinnych Ogródków Działkowych „Żywioł” w Wołowie.

czytaj więcej

Prace przy utwardzeniu parkingu koło ogródków działkowych - 18.05.2021

Ogródki działkowe, szczególnie teraz w czasie pandemii to zielone azyle mieszkańców, to również doskonałe miejsce do spędzania czasu podczas ciepłych wiosennych dni. W ubiegłym tygodniu w odpowiedzi na prośbę działkowców ROD Relaks II skierowaną do Burmistrza Miasta Lubartów Krzysztofa Paśnika, rozpoczęły się prace nad utwardzeniem i powiększeniem parkingu wzdłuż tych ogródków.

czytaj więcej

Kraków. Domki jak z bajki i trawniki usłane kwiatami. Działkowcy z "ROD Wisła" rozpoczęli sezon. Tak żyje się na krakowskim "RODOS" - 17.05.2021

Wybraliśmy się do Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Wisła", który mieści się przy ul. Longinusa Podbipięty w Krakowie. To miejsce, gdzie mieszkańcy chętnie wypoczywają i tworzą sobie małe enklawy spokoju. W pierwszej połowie maja większość działkowiczów sadzi kwiaty i warzywa. W małych szklarniach zaczynają rosnąć krzaki pomidorów. 

czytaj więcej

Zielona Góra. Wielkie sprzątanie na działkach! ZGK podstawi darmowe kontenery! - 14.05.2021

Na terenie zielonogórskich działek w ostatnim czasie widać wzmożony ruch! Wszystko za sprawą cieplejszych i słoneczniejszych dni, ale również mniejszym zagrożeniem związanym z pandemią. Korzystając ze sprzyjających warunków działkowcy wzięli się za remontowanie i porządkowanie ogrodów. Chcąc uniknąć powstawania dzikich wysypisk śmieci Zakład Gospodarki Komunalnej podstawi pod każde działki darmowy kontener na odpady!

czytaj więcej

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio