Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Przegląd mediów

Rabuś na działkach w Kielcach! - 24.05.2022

Torebkę straciła 62-letnia kobieta, która w niedzielę przyjechała popracować na działce na terenie ogródków działkowych przy ulicy Wschodniej w Kielcach.  Torebkę, a w niej między innymi 200 złotych, , karty płatnicze i dokumenty, zostawiła w altance.

czytaj więcej

Kury wprowadzają się na działki, trawniki zamieniają się w warzywniki. Żeby było taniej - 27.04.2022

Coraz więcej osób chce uprawiać warzywa, owoce, hodować kury czy robić swojskie wędliny. To ma dać oszczędności i chociaż namiastkę samowystarczalności.

czytaj więcej

Ogrody działkowe w Szczecinku na wagę złota - 06.04.2022

Od kilku lat wczesną wiosną zdecydowanie wzrasta zainteresowanie okolicznymi ogrodami działkowymi. Wśród poszukujących swojego „kawałka zieleni” są głównie mieszkańcy bloków, którzy chcieliby mieć miejsce, gdzie po pracy lub w weekend mogą odpocząć na łonie natury, spotkać się na grillu z przyjaciółmi czy zwyczajnie spróbować swoich sił w ogrodnictwie i być może odkryć nową pasję.

czytaj więcej

Spokojnie, działkowcy nie muszą płacić składek zdrowotnych - 28.03.2022

Na początku roku niektórzy eksperci przestrzegali, że działkowiec, który wejdzie do zarządu Rodzinnego Ogrodu Działkowego i otrzyma nawet symboliczną kwotę za pełnienie swojej funkcji nie zapłaci podatku, ale składkę zdrowotną - owszem. Będzie musiał zgłosić się do ZUS i prowadzić osobną dokumentację, a ROD stanie się płatnikiem składek i będzie musiał realizować przelewy do ZUS.

czytaj więcej

Ogródki działkowe, a także pobliski stadion w Międzyrzeczu są bezpieczne! Nie powstaną tam bloki - 09.03.2022

Działka numer 34/154 znajduje się w pobliżu Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Obrzycach, którego to jest własnością. Szpital w lutym 2021 roku notarialnie zrzekł się działki, oświadczając, że jest mu ona zbędna do prowadzenia dalszej działalności statutowej, jednak ze względu na obowiązujące umowy obciążające działkę, nieruchomość nie została wtedy przejęta przez województwo lubuskie. 

czytaj więcej

Z DZIKAMI WALCZĄ PŁOTAMI - 24.02.2022

O dotacje z miejskiej kasy starały się 34 Rodzinne Ogrody Działkowe. Pieniądze dostało 11 ROD, z czego aż 9 wydaje na budowę nowych ogrodzeń lub remont istniejących płotów. - Działkowcy sygnalizują o zniszczeniach upraw przez dzikie zwierzęta. Tematy te są także podnoszone przez mieszkańców. 

czytaj więcej

Andrychów: działkowcy i harcerze rozwieszą kilkadziesiąt budek dla ptaków - 14.02.2022

Kilkadziesiąt budek dla ptaków rozwieszą wspólnie 12 lutego działkowcy i harcerze z Andrychowa. Specjalne schronienia przygotowano m.in. dla szpaków, sikorek i pełzaczy leśnych.  "Udało nam się pozyskać te budki lęgowe z Zakładu Karnego w Wadowicach.

czytaj więcej

Pożar altan pod Poznaniem. Dwie były zamieszkałe - 23.11.2021

Do wyjątkowo niebezpiecznego pożaru doszło w nocy w Luboniu pod Poznaniem. Ogniem zajęły się cztery altany, w tym dwie zamieszkałe, w których w chwili zdarzenia znajdowali się mieszkańcy. Do zdarzenia doszło po godzinie 4:00 na terenie ogródków działkowych przy ul. Świerczewskiej w Luboniu. Jak informuje OSP Luboń, strażacy dojeżdżając na miejsce widzieli płomienie z daleka.

czytaj więcej

Pamiętajmy o zabezpieczeniu ogródków działkowych przed zimą - 26.10.2021

Oławscy policjanci apelują do właścicieli ogrodów działkowych o właściwe zabezpieczenie altan i pozostawionego w nich mienia.  Co roku właściciele ogródków działkowych chętnie spędzają tam swój wolny czas.Sezon działkowy nieco spowalnia, gdy nadchodzą chłodne, zimowe dni. -Aby nasza działka nie była narażona na dewastację oraz kradzież pamiętajmy, by nie zostawiać w altankach przedmiotów wartościowych bez nadzoru. 

czytaj więcej

DROGA KOSZTEM OGRÓDKÓW. SPÓR DZIAŁKOWCÓW Z MIASTEM - 21.10.2021

Działkowcy z Gdyni Wiczlina zbulwersowani są pomysłem przedstawicieli władz miasta, aby na terenie ich ogrodów wybudować drogę. Wiązać może się toz likwidacją nawet pięćdziesięciu działek. - Ten projekt nie był z nami konsultowany i nie ma na niego naszej zgody -mówią.

czytaj więcej

Dużo „działek” na działce - 19.10.2021

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Głogowa zatrzymali mężczyznę, który na terenie ogrodów działkowych przechowywał sporą ilość narkotyków. Policja przeszukała altanę i piwnicę bloku mieszkalnego, wskutek czego zabezpieczono prawie 1,5 kg marihuany.

czytaj więcej

ZAKAZ SPALANIA NA TERENIE ROD - 13.10.2021

Przypominamy działkowcom, że zgodnie z § 68 Regulaminu ROD: zabrania się wszystkim osobom przebywającym na terenie ROD spalania wszelkich odpadów i resztek roślinnych. Za palenie ognisk w ROD grozi mandat w wysokości do 500 zł. Osoby przyłapane po raz kolejny na gorącym uczynku mogą zapłacić wyższą kwotę.


czytaj więcej

Złodzieje nie próżnują, okradli ogródek działkowy - 29.09.2021

Kolejne kradzieże na terenie powiatu ostrowskiego, tym razem złodzieje okradli ogródek działkowy. Sprawcy kradzieży weszli do domku letniskowego przez okienko. Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli 26 na poniedziałek 27 września. Z jednego z ogródków działkowych skradziono m.in wagę kuchenną, akumulator i lodówkę. Złodzieje weszli do domku letniskowego przez źle zabezpieczone okienko.

czytaj więcej

Policja radzi jak zabezpieczyć działki na jesień i zimę - 28.09.2021

Po wielu słonecznych dniach sprzyjających wypoczynkowi na działce jesień zaczyna pokazywać swoje mgliste i chłodne oblicze. To czas, kiedy wielu działkowców żegna się ze swoimi ogródkami aż do wiosny. Pamiętajmy jednak, że jesienny okres opuszczania działek przez ich właścicieli to wielokrotnie sygnał dla przestępców do wzmożenia aktywności.

czytaj więcej

Pilscy Działkowcy z dofinansowaniem od Samorządu Województwa Wielkopolskiego - 09.08.2021

Działkowcy z Rodzinnych Ogrodów Działkowych z ul. Paderewskiego w Pile od lat bezskutecznie próbowali pozyskać środki na odnowę istniejących na ich terenie rowów melioracyjnych. Dziś dzięki wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiego to marzenie udaje się zrealizować.

czytaj więcej

Działkowcy w Kulowie odnowili ołtarz. “Dla nas to historia”. ROD Hutnik powstał prawie 40 lat temu - 28.07.2021

Ten ołtarz to symbol ogrodów działkowych „Hutnik” w Kulowie. Powstał ponad 30 lat temu z inicjatywy śp. Andrzeja Malcherek, który był jednym z pierwszych działkowców. Przez dłuższy czas odbywały się tam msze święte dożynkowe. Później tradycję zaniechano a po śmierci lokalnego artysty ołtarz popadł nieco w zapomnienie. Ale ci najstarsi właściciele ogrodów postanowili ratować ten relikt przeszłości – niewielkim nakładem finansowym, ale wielką społeczną pracą – odnowili ołtarz. – Dla nas to ważne miejsce – nie ukrywają.

czytaj więcej

MORDERSTWO W OGRÓDKACH DZIAŁKOWYCH - 26.07.2021

Na terenie ogródków działkowych w Łagiewnikach znaleziono zwłoki zamordowanej 72-letniej kobiety. Śledczy po rozmowie z córką zamordowanej kobiety i przeanalizowaniu poszlak jeszcze tego samego dnia wytypowali podejrzanych.

czytaj więcej

Groźny pożar podczas wymiany butli z gazem. Poparzony mężczyzna ewakuowany helikopterem do Siemianowic Śląskich - 21.07.2021

Do groźnego w skutkach pożaru doszło w godzinach przedpołudniowych na terenie ogródków działkowych przy ulicy Paszkiewicza w Sieradzu. W jego trakcie ucierpiał mężczyzna, który wskutek rozległych poparzeń ciała został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do specjalistycznego szpitala w Siemianowicach Śląskich.

czytaj więcej

67-latka straciła kilkaset złotych - 21.07.2021

67-letniej ostrowiance skradziono kilkaset złotych. Sprawca kradzieży wszedł do domku na terenie ogródka działkowego i zabrał pieniądze z torebki. 67-letnia ostrowianka w poniedziałek 19 lipca zgłosiła kradzież pieniędzy. Kobieta podczas pobytu na terenie ogródka działkowego zostawiła w niezamkniętym domku torebkę z portfelem z pieniędzmi w środku.

czytaj więcej

OKRADAJĄ I DEWSTUJĄ DZIAŁKI - 21.07.2021

Do kradzieży doszło w nocy z czwartku na piątek (8/9.07). Złodzieje wyważyli drzwi do trzech altanek i zabrali z nich wszystko, co się dało. - Okradli nas z kosy spalinowej, glebogryzarki, piły łańcuchowej, taczki z żółtym kółkiem, skrzynki z narzędziami. Zabrali nawet zabawki syna. Jestem ciekawa, który ze złodziei będzie nosił mój kolorowy jednoczęściowy strój kąpielowy, a który będzie używać zielonej płetwy i maski do nurkowania, bo syn nie zdążył - z żalem mówi pani Elżbieta, właścicielka jednej z okradzionych działek.

czytaj więcej

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio