Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

"My działkowcy jesteśmy zadowoleni z obecnej ustawy" - 21.10.2014

"Czujemy się reprezentantami całej społeczności działkowej, wspólnie działaliśmy w ostatnich latach w obronie ruchu ogrodnictwa działkowego. My działkowcy jesteśmy zadowoleni z obecnej ustawy o ogrodach działkowych" - pisze do Rzecznika Praw Obywatelskich Prezes ROD im. R. Traugutta w Elblągu.

czytaj więcej

"Zamiast dążyć do likwidacji już istniejących struktur należałoby pomóc w ich reformowaniu" - 21.10.2014

"Z coraz większym niepokojem obserwujemy działania pani Rzecznik Praw Obywatelskich, która w swoim wystąpieniu do pani Minister Infrastruktury i Rozwoju staje przeciwko rzeszom działkowców w celu inicjowania rozbicia Polskiego Związku Działkowców" - pisze Zarząd ROD "Promyk" w Zgierzu.

czytaj więcej

Czytajcie „działkowca" ! - 20.10.2014

W listopadzie kończy się okres złotej, polskiej jesieni, zaczynają się mgły, słoty i coraz częstsze przymrozki. Przyroda szykuje się do zimowego snu. Oznacza to, że nie zwlekając, powinniśmy przygotować działkę i rośliny do zimy. A niezastąpionym doradcą w tym zakresie będzie z pewnością listopadowy numer „działkowca” który właśnie pojawił się w sprzedaży.

czytaj więcej

"Działkowcy z ROD im. mjr Dobrzyckiego w Obornikach pozostają w PZD" - 20.10.2014

"18 października 2014 roku sala sesyjna Starostwa Powiatowego w Obornikach gościła działkowców z ROD im. mjr Dobrzyckiego. Celem spotkania było podjęcie decyzji dotyczącej dalszego funkcjonowania ROD".

czytaj więcej

" W Bazylei, Szwajcaria " - 20.10.2014

„NIE” dla planów rozbudowy miasta na południowych i wschodnich obrzeżach miasta: szansa na rozwój miasta, bez utraty terenów zielonych" - czytamy na Stronie Internetowej Biura Międzynarodowego Ogrodów Działkowych i Rodzinnych w Luksemburgu.

czytaj więcej

"Wielki Dzień w ROD "Dolinka" w Kozienicach" - 20.10.2014

 "W dniu 18 października 2014 roku  ROD ,,Dolinka” w Kozienicach obchodził swój wielki jubileusz 50-lecia istnienia.  Na uroczystość tą zaproszono władze PZD, władze miasta i gminy. Spotkanie otworzył prezes Zarządu pan Stanisław Kręgiel, który przywitał przybyłego na jubileusz pana Zygmunta Kacprzaka prezesa Okręgowego Zarządu PZD w Warszawie".

czytaj więcej

"Nie pozwolimy, aby stanowisko NSA doprowadziło do grabienia nas" - 20.10.2014

"Dlaczego dopiero teraz Naczelny Sąd Administracyjny opierając się na idiotycznym zapisie definicji altany rozpętuje kolejną wojnę o działki. Nowa Ustawa z dnia 13.12.3013 roku mówi że altany na działkach mogą mieć wymiary do 35 m 2 i nie jest nigdzie opisane jakie ma spełniać wymagania techniczne jak i z czego ma być wybudowana" - czytamy w liście od Zarządu ROD "Sielanka" w Rudzie Śląskiej.

czytaj więcej

"Związek jest dla nas gwarantem w obronie naszych praw i ogrodów" - 20.10.2014

"Działkowcy zgodnie z ustawą o R.O.D z dnia: 13.12.2013r. mają wybór i wybierają to co dla nas jest dobre i sprawdziło się w działaniach a w szczególności w obronie praw działkowców. Obrona przez Polski Związek Działkowców jest bardzo skuteczna do tej pory i chcemy dalej być w tej organizacji. Dosyć pustych obietnic Pani jako Rzecznik Praw Obywatelskich ma obowiązek bronić Polskich działkowców"- piszą działkowcy uczestniczący w Rejonowym Dniu Działkowca zorganizowanym w Delegaturze Rejonowej w Tarnowskich Górach (czytaj więcej).

czytaj więcej

"Nie zgadzamy się na kolejne próby zniszczenia ROD i PZD" - 20.10.2014

"My działkowcy nie zgadzamy się na kolejne próby zniszczenia ROD i PZD. Bo PZD i ROD zbyt wiele pracy i wysiłku kosztowało nas aby ogrody doprowadzić do obecnego stanu, i aby służyły nie tylko działkowcom ale społeczeństwu miasta" - czytamy w stanowisku Prezesów i działkowców ROD miasta Knurowa podjętym na naradzie szkoleniowej z udziałem Prezydenta i Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Knurowa odbytego w dniu 22 sierpnia 2014r.(czytaj str. 1 i str. 2)

czytaj więcej

"Działkowcom należy się szacunek, a nie upokorzenie oraz kolejna batalia" - 20.10.2014

"Odnosimy wrażenie że Pani Rzecznik Praw Obywatelskich zamiast bronić działkowców upokarza ich nie dając w spokoju pracować i odpoczywać, a przecież to ich trud i praca jaką włożyli w doprowadzeniu nieużytków do oaz zieleni z których korzystają mieszkańcy miast i za to należy im się szacunek, a nie upokorzenie oraz kolejna batalia w obronie ogrodów" - piszą działkowcy ROD „Kujawianka" w Gliwicach.

czytaj więcej

"Nie należy przedłużać procesu legislacyjnego" - 20.10.2014

"Nowelizacja ustawy Prawo budowlane jest konieczna i pilnie oczekiwana przez działkowców, dlatego nie należy przedłużać procesu legislacyjnego. Działkowcy liczą na zrozumienie ich intencji i poparcie obywatelskiego projektu  w sprawie altan  przez posłów wszystkich ugrupowań politycznych" - pisze Zarząd ROD „Podzamcze” w Wałbrzychu.

czytaj więcej

"Mamy do czynienia z masowym atakiem na działkowców" - 20.10.2014

"Odbyte Zebrania Wszystkich Działkowców wskazują , że to właśnie działkowcy chcą pozostać w strukturach PZD. Szanowna Pani Rzecznik Urząd którym Pani kieruje powinien bronić praw obywatelskich polskiego społeczeństwa a nie wąskiej grupy ludzi, którym nowa ustawa zablokowała możliwość dostępu do terenów ogrodów działkowych. Przypominamy że działkowcy to też obywatele RP" - piszą członkowie Delegatury Rejonowej w Gliwicach (czytaj str. 1 i str. 2)

czytaj więcej

"Dlaczego nie pozwoli Pani nam działkowcom decydować?" - 20.10.2014

"Dlaczego uważa Pani, że należy likwidować organizację, która zrzesza wielu obywateli polskich? Większość z nich dalej chce być członkami PZD, na co wskazują wyniki głosowań na zebraniach wszystkich działkowców, których przeprowadzenie zaleciła nowa ustawa o ROD. Dlaczego nie pozwoli Pani nam działkowcom decydować tylko chce Pani, aby państwo decydowało za nas" - piszą do RPO działkowcy z ROD Relaks w Ełku.

czytaj więcej

"Nie minęło parę miesięcy względnego spokoju i mamy nową nerwówkę" - 20.10.2014

"Jest wiele małych miast i miasteczek z których emeryci nie wyjeżdżają na Costa Brava czy do innych egzotycznych krajów. I właśnie o tych ludzi walczymy. O ich spokój i możliwość cieszenia się wypracowanymi własnymi rękami plonami" - piszą działkowcy z ROD „Na Wójtowej Roli" w Olsztynie.

czytaj więcej

"W jakim celu i dla czyjego dobra skierowane jest działanie RPO" - 20.10.2014

"Jest dla nas dziwne że RPO nie zrozumiał jeszcze że to dzięki wyrokowi TK z dnia 11 lipca 2012r to działkowcy decydują jakie stowarzyszenie będzie zarządzać ogrodem. Zaskoczeniem dla nas działkowców oraz obywateli RP jest to że RPO podnosił kwestie o delegalizacji organizacji społecznej która działa zgodnie z prawem i konstytucji RP. Nasuwa się pytanie w jakim celu i dla czyjego dobra skierowane jest pani działanie, bo na pewno nie dla działkowcówę - piszą działkowcy ROD „Nowy Start" w Gliwicach.

czytaj więcej

"ROD "Zgoda" w Pionkach jest kolejnym ogrodem, który pozostaje w strukturach PZD" - 20.10.2014

Rodzinny Ogród Działkowy ,,Zgoda” w Pionkach jest kolejnym ogrodem, który pozostał w strukturach stowarzyszenia Polskiego Związku Działkowców. Ogród ,,Zgoda” nie przerwał pięknej passy Radomskich ogrodów działkowych. Wszystkie ogrody, które odbyły zebrania ustawowe pozostały w dotychczasowych strukturach. Działacze radomscy sądzą , że pozostałe6 ogrodów również pozostanie w naszych strukturach.

czytaj więcej

"To właśnie przepisy końcowe gwarantują działkowcom konstytucyjną wolność zrzeszania się" - 20.10.2014

"W swym piśmie zarzuca Pani ze do czasu wyodrębnienia ogrodu ze Związku ,to PZD dysponuje całością majątku ogrodu. A kto by miał dysponować tym majątkiem ,bo majątek to jest to co wypracowali działkowcy to znaczy infrastruktura ogrodowa. Z chwilą wyodrębnienia się ogrodu ze struktur PZD cały majątek zostaje przekazany" - piszą Prezesi i członkowie zarządów ROD oraz działkowcy biorący udział w naradzie szkoleniowej, z udziałem Władz Samorządowych Miasta Pyskowic.

czytaj więcej

Wystąpienie Komitetu "Stop rozbiórkom altan" do marszałka Sejmu R. Sikorskiego - 17.10.2014

"Wyrażamy nadzieję, że dzięki bezpośredniemu zaangażowaniu się Pana Marszałka w sprawę, możliwe będzie szybkie rozpoczęcie i sprawne przeprowadzenie procesu legislacyjnego ustawy, która nie budzi większych kontrowersji, a na którą czekają setki tysiecy właścicieli altan w ROD" - czytamy w liście Komitetu skierowanym do marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego.

czytaj więcej

Projekt „Stop rozbiórkom altan” poparło 704 745 obywateli - 17.10.2014

 9 października br. przedstawiciele Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop rozbiórkom altan” oraz działkowcy złożyli w Sejmie 696 522 tysiące podpisów, jakie udało im się zebrać pod projektem, mającym na celu obronę altan przed masową rozbiórką.

czytaj więcej

"Apelujemy do Pani o ochronę praw działkowców" - 17.10.2014

"Nie zgadzamy się z Pani opinią na temat naszej ustawy o ROD. Dlaczego staje Pani przeciwko nam. Co jest ważniejsze idealna ustawa, czy dobro obywateli ?" - pytają w swoim piśmie do Rzecznika Praw Obywatelskich działkowcy z ROD "Miodówko" w Olsztynie.

czytaj więcej

Copyright © 2014 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio