Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Publicystyka związkowa

O współpracy ROD „Słoneczne Wzgórze” i firmy Toyota - 21.02.2012

      Rodzinne Ogrody Działkowe są niekiedy przedstawiane jako mikrokosmos oderwany od otaczającego je świata. Dla osób jakkolwiek znających temat, takie postrzeganie jest oczywistą nieprawdą, ale wielu jest laików przyjmujących to przeinaczenie za prawdę. Z myślą o takich osobach chcemy przybliżyć współpracę ROD „Słoneczne Wzgórze” z firmą Toyota Motor Manufacturing Polska Sp. z o.o.

     10 października w ramach Programu Wolontariackiego Toyoty została zawarta umowa wsparcia gwarantująca finansowanie programu poprawy estetyki i bezpieczeństwa w ROD „Słoneczne wzgórze”. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu obydwu stron, w tym działkowca i pracownika Toyoty w jednej osobie, pana Eryka Antoniewicza.

     Program Wolontariacki Toyoty jest częścią działań firmy w obrębie CSR, czyli programu społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstwa. Działkowcy wspólnie z Toyotą realizują działania mające na celu poprawę sytuacji w Ogrodzie. Jest to akcja, rozwiązująca konkretny problem – Dom Działkowca wymagał remontu. Dotacja celowa przekazana przez Toyotę pomogła rozwiązać ten problem. Takie działania są szczególnie cenne i skuteczne - szybkie i związane z określonymi potrzebami. Toyota Motor Manufacturing Polska Sp. z o.o. prowadzi działania lokalne w rejonie Wałbrzycha, natomiast w całej Polsce obecne są instytucje otwarte na współpracę i warto żebyśmy taką współprace nawiązywali. Milionowa rzesza polskich działkowców jest doskonałym, wszechstronnym partnerem, zdolnym do zróżnicowanych działań. Wśród nas są ludzie wielu talentów, o bogatym doświadczeniu, mogący współtworzyć platformy porozumienia dotyczące rozmaitych zagadnień.

     Reasumując, ROD „Słoneczne Wzgórze” uzyskał wsparcie finansowe dzięki dobremu porozumieniu z Toyotą, a wałbrzyski oddział produkcyjny Toyoty dał się poznać jako firma dbająca o swoje otoczenie. Dostrzegamy szerokie pole do dalszej współpracy i będziemy informować o rozwoju realizowanego obecnie projektu.

TR

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.