Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Media o nas

Działki znów w cenie! Kogo na nie stać? - 27.05.2020

Jeszcze do niedawna działkowicze kojarzeni byli z emerytami, którzy z zamiłowaniem pielęgnowali swoje małe królestwa ogródkowe. Teraz to się zmienia. – Kupiłam ostatnio działkę nad Wisłą – mówi pani Halina - Uważam, że w okresie pandemii to najlepszy odpoczynek. Mam blisko domu dostęp do zieleni, świeżego powietrza. Nie muszę chodzić w maseczce. Wokół mnie przyjaźni ludzie. I wymarzony teren dla dwójki moich małych dzieci, które już w tym małym ogrodzie czują się świetnie.

czytaj więcej

Rodzinne Ogrody Działkowe (ROD) – czym są i jaka jest ich rola? - 27.05.2020

Kiedyś zakładane, zarządzane oraz przydzielane przez zakłady pracy i nazywane pracowniczymi ogrodami działkowymi, dziś skupione w ogólnopolskim stowarzyszeniu. Od 2005 roku zyskały miano Rodzinnych Ogrodów Działkowych, a od 2013 roku nowa ustawa określa ich rolę, zadania i misję społeczną. Co na początek warto wiedzieć o rodzinnych ogrodach działkowych?


czytaj więcej

Warszawa: Boom na działki. Ile trzeba zapłacić za ROD? Ceny poszybowały w górę. Jak zostać działkowcem? Jakie zasady obowiązują? - 27.05.2020

Zmiana pokoleniowa wśród użytkowników rodzinnych ogrodów działkowych to trend, który trwa w Polsce już od kilku lat. Jednak młodsze pokolenie to wciąż zdecydowana mniejszość wśród działkowców.- W obecnej sytuacji nie jest prosto zostać działkowcem, szczególnie w dużych ośrodkach miejskich. Brakuje działek – przyznaje Tomasz Terlecki z Polskiego Związku Działkowców.Kupując działkę warto znać zasady obowiązujące w ROD-ach.- Trzeba mieć świadomość, że nie kupujemy działki, tylko nabywamy jej dzierżawę.

czytaj więcej

Możliwości ROD w działalności medialnej i promocyjnej - 27.05.2020

Dynamiczny rozwój mediów i skala w jakiej wpływają na sposób postrzegania przez ludzi i całe społeczności zjawisk, miejsc i działań poszczególnych środowisk przerosła w obecnej dobie wszystko to co z czym dotąd ludzie mieli do czynienia.  I nie tylko przedsiębiorcy, politycy czy handel potrzebują stałej obecności w mediach by lepiej realizować swoje cele; zyskiwać zwolenników, zwiększyć sprzedaż czy popularność.

czytaj więcej

Licytacje i astronomiczne ceny, czyli wielki boom na działki - 27.05.2020

Schodzą na pniu, choć trzeba za nie słono zapłacić. - Jest taki boom na działki, że bez przerwy dzwonią telefony.Zmiana pokoleniowa wśród użytkowników rodzinnych ogrodów działkowych to trend, który trwa w Polsce już od kilku lat. Jednak młodsze pokolenie to wciąż zdecydowana mniejszość wśród działkowców.

czytaj więcej

Wolne działki w ROD wciąż czekają. Poza miastem wciąż można mieć ogródek za ułamek ceny - 26.05.2020

Działka niemal za darmo? To wciąż możliwe. W wielu miejscach ogródki działkowe wciąż są dostępne. Dobra informacja? Wystarczy kilkaset złotych na start.Zła informacja? O ogródku w centrum miasta lepiej zapomnieć. Chyba że mamy na ten cel od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

 

czytaj więcej

BOOM NA RODOS - 25.05.2020

Jak podaje Tygodnik Sieci Prawdy,niespełna 5 tys. rodzinnych ogródków działkowych podzielonych na pond 900 tys. działek już Polakom nie wystarcza. Od kiedy wyjście z czterech ścian jest zagrożeniem, a zrobiło się ciepło, marzymy o własnym azylu na świeżym powietrzu. Chętni bombardują Polski Związek Działkowców pytaniami, jak kupić działkę, jakie są ceny, kiedy otwarcie nowego ogrodu? Blisko 41 tys. ha działek stało się rajem i na wiosnę, i na wakacje.

czytaj więcej

Kupię działkę. Rekordowe zainteresowanie własnym kawałkiem ziemi - 25.05.2020

Od ponad 50 tys. zł do 20 tys. zł w zależności od wielkości i estetyki – takie oferty sprzedaży ogródków działkowych w Tarnowskich Górach można znaleźć w internecie. Są dostępne krótko, bo w dobie epidemii COVID-19 zainteresowanie posiadanie własnego ogródka, by wypoczywać wśród zieleni i na świeżym powietrzu, jest olbrzymie.

czytaj więcej

WYJAŚNIENIE W SPRAWIE ARTYKUŁU PRASOWEGO DOTYCZĄCEGO LIKWIDACJI 3 KOMPLEKSÓW OGRODÓW DZIAŁKOWYCH W BRZEGU - 20.05.2020

Krajowy Zarząd PZD pragnie uspokoić działkowców zrzeszonych w PZD i mających działki w Brzegu, iż artykuł prasowy pt.: „Trzy kompleksy działek pod młotek”, nie dotyczy rodzinnych ogrodów działkowych przynależnych do naszego stowarzyszenia. 

czytaj więcej

Trzy kompleksy działek pod młotek - 20.05.2020

Zamiast ogródków działkowych zabudowa usługowa. Magistrat w Brzegu planuje wystawić na sprzedaż trzy kompleksy, na których znajdują się ogródki działkowe. Decyzji władz miasta sprzeciwiają się działkowicze.  – Dowiedzieliśmy się od burmistrza, że wpływ na podjęcie decyzji o wystawieniu na sprzedaż terenu przy ul.Składowej w Brzegu, na którym znajdują się ogródki działkowe, miał fakt, że znalazł się zainteresowany tym terenem inwestor. 

czytaj więcej

Bolesławiecka Policja dla seniorów - 15.05.2020

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu w ramach działań prewencyjnych związanych z bezpieczeństwem osób starszych rozpowszechniają informacje dotyczące oszustw. Jedną z form dotarcia do seniorów była wizyta na ogrodach działkowych gdzie policjanci rozdawali ulotki z poradami jak się zachować, aby nie stać się ofiarą przestępców. 

czytaj więcej

Boom na działki - 15.05.2020

"Takiego zainteresowania ogródkami działkowymi nie było od wielu lat. Kiedy koronawirus zamknął ludzi w mieszkaniach, na dłuższą chwilę pozbawił możliwości korzystania z miejskich parków, placów zabaw, siłowni pod chmurką, a nawet wstępu do lasu, w zarządach ogrodów rozdzwoniły się telefony."- czytamy w artykule "Boom na działkowe ogródki" w Kurierze Szczecińskim 

czytaj więcej

Działkowcy otrzymali pieniądze z budżetu województwa - 15.05.2020

"Rodzinny Ogród Działkowy im.Powstańców Wielkopolskich otrzymał dofinansowanie w wysokości 17.200 zł na wykonanie ogrodzenia przy Domu Działkowca. Pieniądze pochodzą z budżetu Województwa Wielkopolskiego. Samorząd wojewódzki przeznaczył w sumie 2 mln zł na wsparcie dla ogrodów działkowych w regionie. Dofinansowanie w różnej wysokości otrzymały w sumie 133 wielkopolskie ogrody."- czytamy na www.kozminwlkp.pl

czytaj więcej

Działkowcy boją się promieniowania a raport NIK nie uspokaja - 13.05.2020

Jak podaja Nowiny Wodzisłąwskie jeszcze w lutym, w zaledwie dwa dni w sąsiedztwie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Setka Śląska" w Rydułtowach powstał maszt nadajnikowy sieci komórkowej. Użytkownicy działek w lutym rzadko tam zaglądają. Teraz, gdy z wiosną wrócili na swoje działki, przecierali oczy ze zdumienia.

czytaj więcej

Dodatkowe pieniądze dla działkowców - 13.05.2020

Jak podaje portal www.asta24.pl Rodzinne Ogrody Działkowe, zarówno te zrzeszone w jak również nie zrzeszone, otrzymają wsparcie na realizację projektów budowy infrastruktury ogrodowej. Ponad 2 miliony złotych trafią do 133 ogrodów działkowych z terenu Wielkopolski. Są wśród nich również pilskie ogrody działkowe. 

 

czytaj więcej

Działkowcy rezygnują z nagród - 13.05.2020

Zarządy czterech Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Polkowicach postanowiły zrezygnować z corocznych nagród fundowanych przez gminę w konkursie na najlepiej prowadzony i zagospodarowany ROD w mieście. W piśmie do burmistrza Polkowic informują też, na co można wydać te pieniądze, a chodzi o ponad 30 tysięcy złotych.  „Pieniądze te mogą być przeznaczone na działania związane z walką z koronawirusem” – pod tymi słowami, w piśmie do włodarza gminy podpisali się szefowie Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Barbarka”, „Miedzianka”, „Relaks” i „Marysieńka” w Polkowicach, a także Kolegium Prezesów.

czytaj więcej

Pieniądze na wsparcie działkowców - 13.05.2020

Jak podaje Tygodnik Przasnyski przasnyscy działkowcy mogą już składać wnioski i ubiegać się o dofinansowanie z Mazowieckiego Instrument Aktywizacji Działkowców "Mazowsze 2020".

czytaj więcej

Gmina wesprze rozwój rodzinnych ogrodów działkowych - 13.05.2020

Jak podaje Dzień Wolsztyński Rada Miejska Zbąszynia podczas kwietniowej sesji określiła zasady udzielania dotacji celowej ze środków budżetu gminy Zbąszyń na zadania służące tworzeniu warunków dla rozwoju ROD.

czytaj więcej

Ruszył nabór wniosków o udzielenie dotacji z budżetu Szczecinka na rozwój rodzinnych ogrodów działkowych - 13.05.2020

Jak podaje portal www.organizacjeszczecinek.pl rusza nabór wniosków o udzielenie dotacji ze środków budżetu Miasta Szczecinek w 2020 roku na zadania służące tworzeniu warunków dla rozwoju rodzinnych ogrodów działkowych. 

czytaj więcej

Pod ściółką czyli tarcza antykryzysowa - 12.05.2020

"Mieszczuchy w kwiecie wieku przechodzą przyspieszony kurs ogrodnictwa. To pozwala im ciut spokojniej patrzeć w naznaczoną kryzysami przyszłość."- czytamy w artukule z Głosu Pomorza. 

 

czytaj więcej

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio