Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Konkursy okręgowe

Wybrano najpiękniejsze łomżyńskie działki 2021 roku - 03.08.2021

Druga edycja konkursu "Piękno mojej działki" organizowana przez Miasto Łomża we współpracy z Okręgowym Zarządem Podlaskim Polskiego Związku Działkowców została rozstrzygnięta. Celem konkursu było zaprezentowanie najpiękniejszych działek w łomżyńskich Rodzinnych Ogrodach Działkowych poprzez docenienie osobistego zaangażowania ich użytkowników oraz inwencji twórczej w wykorzystaniu terenu przy planowaniu nasadzeń, rozmieszczeniu elementów małej architektury, integrację lokalnej społeczności, a także wykazanie społecznej, proekologicznej i prozdrowotnej roli jaką pełni działka.

Powołana przez Miasto Łomża i Polski Związek Działkowców wspólna Komisja Konkursowa miała nie lada orzech do rozgryzienia.

- Tegoroczna edycja charakteryzowała się bardzo wysokim, wyrównanym poziomem zgłoszonych do konkursu działek. Komisja dokonując oględzin brała pod uwagę zarówno unikalność rozplanowania i zagospodarowania działki, jej estetykę i funkcjonalność, ale również wykorzystanie rozwiązań proekologicznych, w tym gromadzenie wody opadowej, stosowanie nawozów pochodzenia naturalnego czy posiadanie karmników lub domków dla ptaków – informuje przewodnicząca Komisji Konkursowej Dorota Bączek.

Zwycięzcami konkursu zostali państwo Danuta i Waldemar Jarosik, działkowcy z ROD im. Jakuba Wagi w Łomży. Ciekawa aranżacja działki z wykorzystaniem bogatej bioróżnorodności roślin na stosunkowo niewielkiej powierzchni, urzekające kompozycje kwiatowe, finezyjne kształty roślin i krzewów ozdobnych oraz oryginalne i unikatowe elementy małej architektury zauroczyły członków Komisji Konkursowej.

Na podium stanęli ponadto pani Zofia Matysiewicz z ROD „Aster” (II miejsce), która idealnie wykorzystała nietypowy, trójkątny kształt użytkowanej przez siebie działki oraz pan Przemysław Boński reprezentujący ROD „Wiarus” w Łomży (III miejsce). Wśród laureatów znaleźli się także pani Ewa Cwalina – działkowiczka z ROD im. Jakuba Wagi oraz państwo Halina i Jerzy Makowscy użytkujący działkę w ROD „Aster” w Łomży.

- Kilkanaście zgłoszonych do konkursu działek pokazało po raz kolejny ogromny potencjał łomżyńskich działkowców. Piękno może objawić się wszędzie i mieć wielowymiarowy charakter. Nie ma dwóch jednakowych działek. Różnorodność w wyglądzie ogródka, doborze roślin czy umiejętnego wykorzystania elementów małej architektury jest odzwierciedleniem charakteru, pasji i usposobienia jego użytkownika. Zawsze jednak stanowi owoc trudu i ciężkiej, codziennej pracy wkładanej przez działkowca, aby przestrzeń, o którą dba wyglądała wyjątkowo – zauważa Dorota Bączek.

Uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom przez Prezydenta Miasta Łomża Mariusza Chrzanowskiego oraz Prezesa Okręgowego Zarządu Podlaskiego Polskiego Związku Działkowców Andrzeja Bojko odbędzie się w miesiącu sierpniu w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej - „Domek Pastora” w Łomży.

 

tekst: Krzysztof Fabiszewski

źródło:infolomza.pl

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio