Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Publicystyka związkowa

Liderzy rozwoju i modernizacji w ROD - 02.03.2016

Jednym z największych sukcesów ostatnich pokoleń - jest odkrycie, że zmieniając własną postawę, możemy zmienić swoje i innych życie. Można oczywiście marzyć , mieć pragnienia, pielęgnować nadzieję, ale żeby naprawdę realizować marzenia i pragnienia - musimy też podejmować działania. W naszym Szczecińskim Okręgu, nad realizacją marzeń naszych działkowców, intensywnie pracuje około dwóch tysięcy członków Zarządów ROD i Komisji Rewizyjnych.W codziennej pracy nie zawsze jest doceniany ich wysiłek, talent i organizacja, oraz nie mają takiego uznania na jakie zasługują. Ta grupa wspaniałych działaczy ma faktycznie do zaoferowania wartościowe tematy i propozycje.

Trudniej jest interesująco i przekonywująco zaprezentować realizowaną tematykę, oraz pobudzić zainteresowanie do pomocy dla drugiego człowieka. Nigdy nie trać w sobie wiary w to, że będziesz w stanie pokonać napotykane przeszkody.

Jeśli nie udaje Ci się rozwiązać swoich problemów, pomóż komuś innemu przezwyciężyć jego trudności. W końcu więcej szczęścia jest w dawaniu niż braniu. Zdziwisz się, jak bardzo podniesie to Twoje poczucie własnej wartości.

Nie poddawaj się, nie zatrzymuj w rozwoju, dziel się swoimi osiągnięciami, tak byś pod koniec życia mógł spojrzeć wstecz i powiedzieć - dałem z siebie wszystko i stałem się najlepsza wersją samego siebie. Wyciągnij pomocną dłoń do innych ludzi i wykorzystaj posiadany talent, inteligencję i osobowość, żeby innych życie było bardziej komfortowe.

Decyzje i działania są efektem naszego nastawienia, wiec jeśli  przyjęty przez nasz sposób postępowania się nie sprawdza, możemy skorygować nasza postawę i zmienić swoje życie.

Warto uwzględnić, że kolejny dzień – to kolejna szansa - która należy wykorzystać, by nie zmarnować dnia.

Odkrywanie celu oraz pielęgnowania nadziei, wiary w siebie, pozytywnej postawy, odwagi i wytrwałości, właściwe podejście do zmian, budowanie więzi międzyludzkich mogą przybliżyć Cię do realizacji marzeń.    

Kto odważnie podejmuje ryzyko, jest przez jednych uznawany za szalonego, a przez innych za genialnego.

Dziękuję Samorządom ogrodów za pomysły, za pracę i za tworzenie ogrodów na miarę 21 wieku.                        

V-ce Prezes

Okręgowego Zarządu PZD w Szczecinie

                                inż. Józef  Romanowski

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.