Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

Konferencja Sprawozdawcza Delegatów ROD "Czeczotka" w Ostrołęce - 30.04.2013

20 kwietnia odbyła się  Konferencja Sprawozdawcza  Delegatów  naszego Ogrodu.  Poza blisko 50. delegatami wzięło w niej udział grono  ważnych gości, w tym Przewodniczący i Zastępca Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki pp. Dariusz Maciak i Wiesław Szczubełek, władze Towarzystwa Przyjaciół Ostrołęki z Prezeską Zarządu p.Jadwigą Nowicką oraz syn nieżyjącego już założyciela naszego Ogrodu i pierwszego prezesa jego Zarządu  ś.p. Stefana Kijaka, p. Michał Kijak. 

Przewodniczący Rady Miasta zapoznał uczestników konferencji i gości z treścią Uchwały Rady Miasta z 18 kwietnia br. w sprawie nadania ulicy przylegającej do Ogrodu i prowadzącej do niego imienia p. Stefana Kijaka. Uchwała  została przekazana synowi  b. działacza POD i PZD  oraz władzom Ogrodu ,zaś w niedługim czasie pojawią się oficjalne  tablice informujące o stanie rzeczy.  Nasza Konferencja odbywała się pod hasłem “Ogrody to ludzie - nie grunty”.  Zrealizowany został założony porządek i tematyka Konferencji, podjęto łącznie 17 uchwał, w tym wiele związanych z funkcjonowaniem  Ogrodu, działaniami mającymi na celu jego unowocześnianie. 

Wiele wystąpień dotyczyło toczącej się batalii o przyszłość ogrodnictwa działkowego. Wszyscy delegaci otrzymali gazetę “Zielona Rzeczpospolita” , a także  ulotkę z listem do premiera D. Tuska. Wielu delegatów podpisało list  na sali konferencyjnej.  Przyjęto również jednogłośnie “Stanowisko” w sprawie poparcia udzielonego obywatelskiemu projektowi ustawy o ROD i sprzeciwu wobec rozwiązań zawartych w projekcie Platformy Deweloperskiej.    

Grzegorz Oracz

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio