Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Apel Prezydium Krajowej Rady PZD do działkowców, ogrodów i okręgów - 01.08.2012

Tradycyjnie we wrześniu każdego roku obchodzimy Dni Działkowca – święto działkowych plonów, radości i nadziei na jeszcze lepszą przyszłość. Dni Działkowca to także święto Polskiego Związku Działkowców, święto ogrodów i każdej działkowej rodziny. Tradycja obchodów działkowego święta we wrześniu każdego roku sięga początków ruchu ogrodnictwa działkowego w naszym kraju. Przez blisko 120 lat istnienia tego ruchu działkowcy dziękowali za plony, cieszyli się z posiadania działki, z możliwości, jakie przed polskimi rodzinami stwarzały ogrody działkowe. Przez lata dynamicznego rozwoju ogrodów działkowych były to święta przepełnione radością i nadzieją. Przez lata walki o istnienie ogrodów działkowych Dni Działkowca były również manifestacją jedności i determinacji w walce o utrwalone tradycją prawa, o rozwój ogrodów i wyrazem utożsamiania się ze swoją organizacją – Polskim Związkiem Działkowców.

Tegoroczne Dni Działkowca przypadają w szczególnym dla całego naszego ruchu okresie. Wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych chce się przekreślić blisko 120 letni dorobek pokoleń działkowych rodzin i naszego społeczeństwa. Dlatego właśnie szczególnie w tym roku Dni Działkowca w ogrodach, miastach i okręgach powinny być manifestacją jedności działkowców, przywiązania do tradycji i wartości ruchu ogrodnictwa działkowego.

Zwracamy się do wszystkich struktur ogrodowych i okręgowych o zorganizowanie Dni Działkowca, tak jak każdego roku – w ogrodach, miastach, okręgach. Podczas uroczystości trzeba zaprezentować dorobek ogrodów i Związku aby pokazać, czym dla rodzin działkowych jest działka i ogród.

Zwracamy się do wszystkich działkowców o czynny udział w uroczystościach Dni Działkowca, ale także o pomoc zarządom ogrodów i okręgów w ich organizacji.

Niech wrześniowe działkowe święto będzie widoczne w całym kraju.

 Prezydium Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców

 Warszawa. dnia 31 lipca 2012 r.

Załącznik plikowy do pobrania

ApelDD.docx

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio