Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Publicystyka związkowa

Poświąteczne refleksje - 14.05.2012

W czasie gdy w zmasowanych porywach świątecznych dokumentowania patriotyzmu, w dniach 1 Maja, Dnia Flagi, święta Konstytucji 3 Maja, cała Polska spowita była w biało czerwonych  narodowych barwach, na niewielu naszych ogrodach działkowych powiewały biało-czerwone flagi. Szkoda, bowiem w naszych rodzinnych ogrodach działkowych drzemie wielki potencjał patriotyzmu, tego prawdziwego a nie od święta.

W ogrodach działkowych żyją ludzie bogato doświadczeni życiem, dla których narodowe barwy to nie tylko element piknikowy ale wyraz głębokiej miłości do naszej polskiej ziemi. Tej ziemi, o którą częstokroć przychodziło im zmagać się z przeróżnymi przeciwnościami.

Dzisiaj, gdy istnieje możliwość jawnego demonstrowania swoich patriotycznych uczuć, często nie korzystamy z tej wolności.

Symbole narodowe eksponowane w określonych sytuacjach są właśnie przejawem naszego patriotyzmu.

Jako bardzo liczna grupa społeczna naszego Państwa dawajmy wyraz temu, że jesteśmy, że nasze rodzinne ogrody działkowe to też Polska – ta może nam najbardziej bliska i najbardziej rozumiana.

Widziałem flagę biało czerwoną na indywidualnej działce, nie widziałem jej natomiast na budynku domu działkowca – jak to pojmować?

Pisze te słowa pod rozwagę.

 

Tadeusz Jarząebak

Prezes OZ w Szczecinie

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio