Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

Lis Pana Grzegorza Oracz z ROD "Czeczotka" w Ostrołęce - 21.09.2011

Grzegorz Oracz
ROD „Czeczotka" w Ostrołęce

Szanowny Panie Prezesie !
Szanowni Koleżanki i Koledzy Delegaci na II  Kongres Polskiego Związku Działkowców  !

Mnie, podobnie jak Państwa angażują  rozmaitego pochodzenia, różnego autorstwa prawne i pozaprawne kłody rzucane pod działkowe nogi lub w naszą stronę.Wydaje się mnie, jestem o tym głęboko przekonanym, że za swój spokój , za nie uleganie emocjom, za rzeczowe, rzetelne i czytelne wobec wszystkich, zwłaszcza ideologicznie nam niechętnych, prezentowanie jasnego stanowiska w sprawach dotyczących miliona rodzin działkowych w Polsce winniśmy być wreszcie docenieni.
Jestem też świadom tego, że dotychczas, a przynajmniej od 6 lat, nic nie przychodzi działkowcom łatwo.  Teraz też nie może być inaczej niż 2 lata temu.  To my sami, to nasz silny głos i sygnał wysyłany z "Torwaru" musi dotrzeć do amatorów i zawodowców politycznych, obecnych i przyszłych decydentów i twórców prawa.

Działkowcy są ludźmi skorymi do zgody i rozumienia racji innych , ale też potrafią być stanowczymi i konsekwentnymi w działaniach, czego nie da się powiedzieć o sfrustrowanych , dbających o słupki piarowskiego poparcia  politykach. Aleksander Fredro  w " Zapiskach starucha "(1880) napisał  , cyt.:
"Prędzej złodziej przyzna się, że ukradł, niż profesor, że palnął głupstwo".
Cytat ten należałoby zaadresować i zadedykować tym, którym , nawet pod presją społeczną trudno jest ustąpić z dogmatycznych pozycji i przeświadczenia o patentach na jedyną i niepodważalną rację.

Życzę władzom Związku, jego Prezesowi, Krajowej Radzie, delegatom i wszystkim działkowcom spełnienia oczekiwań wiązanych z II Kongresem.

Grzegorz Oracz, działkowiec od 1979 roku, ROD "Czeczotka" w Ostrołęce.

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio