Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

W ROD Relaks I w Żarach świętowano 35 lat istnienia - 22.09.2016

Na uroczystości przybyli działkowcy oraz ludzie związani z historią ogrodu. W Domu Działkowca, który ledwo pomieścił przybyłych odbyła się oficjalna część uroczystości. Działkowcy wysłuchali jak ogród powstawał i co ciekawego wydarzyło się przez minione 35 lat. Prezes ROD-Pan Ryszard Masłowski wygłosił referat, w którym podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania i rozwoju ogrodu.

Na uroczystości przybyli Prezes OZ PZD w Zielonej Górze- Pan Marian Pasińskiks. Stanisław Pojnar, który poświęcił plony oraz Wójt gminy Żagań-Pan Leszek Mrożek.

Prezes OZ PZD w swym wystąpieniu podkreślił dorobek i wkład Polskiego Związku Działkowców w powstanie i rozwój rodzinnych ogrodu w działkowych, w tym i ROD „Relaks I”. Przypomniał, iż jubileusz ogrodu zbiegł się z jubileuszem 35lecia Polskiego Związku Działkowców. Prezes OZ wręczył zarządowi ROD okolicznościowy dyplom i puchar z okazji 35 lecia powstania ROD.

Do działkowców, z okazji jubileuszu wpłynął list gratulacyjny od Pani Danuty Madej- Burmistrza Żar, która ufundowała działkowcom wysokiej jakości pilarkę.

Działkowcy mogli obejrzeć ogrodową kronikę, gdzie zapisano historię ogrodu.

Wręczono okolicznościowe dyplomy, upominki książkowe oraz złote, srebrne i brązowe odznaczenia „Załużnego Działkowca”.  Zasłużonych dekorował Prezes OZ PZD.

Po oficjalnych uroczystościach rozpoczęła się zabawa przy muzyce. Były występy młodzieżowych zespołów ludowych oraz drobny poczęstunek.

Rafał Hawryluk


Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio