Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

List Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Energetyk" w Ostrołęce do Prezydenta Miasta Ostrołęki. - 04.10.2011

Ostrołęka, dn. 04.10.2011r. 
 
 

ROD „Energetyk”
Ostrołęka

 Pan Prezydent Miasta
  Ostrołęki
  Janusz Kotowski
  ul. Plac Bema


 

Szanowny Panie Prezydencie


  Echa wizyty naszej delegacji u Pana Prezydenta w dniu 14.09.2011r. wzbudziły ogromne zażenowanie wśród działkowiczów naszego ogrodu.
  Pytań i domysłów Pańskiego działania jest wiele, oburza ich ten fakt, bo mieli świadomość, że mogą spokojnie uprawiać swoje działki, jako dobro zakładu, w którym przepracowali przez wiele lat.
  Wiemy przecież wszyscy, że w latach 1976 - 1983 ZE Ostrołęka aktami notarialnymi wykupił od prywatnych właścicieli grunty pod ogródki działkowe tworząc Pracowniczy Ogród Działkowy „Energetyk" przy ZE Ostrołęka.
  Kolejne lata działalności ogrodu doprowadziły nas do Polskiego Związku Działkowców, którego ustawa o ROD odpowiada działkowcom. Zabezpiecza ich potrzeby, jest akceptowalna i gwarantuje bezpieczną uprawę i odpoczynek w ogrodzie.
 Nie widzimy realnych szans działalności ogrodu w innych strukturach niż 30-letni PZD. Rozpadną się struktury, które dotychczas funkcjonują prawidłowo.
  Z przykrością pragniemy odnotować, że na ostatnim II Kongresie PZD delegaci wielu miast przybyli w asyście swoich prezydentów uzyskując ich akceptacje i wsparcie w dalszym działaniu, a nam usiłuje Pan utrudnić nasze poczynania.
  Nasze doświadczenia przekazywania dóbr zakładu (Dom Sportowca, boisko sportowe) Miastu Ostrołęka zawierane umowy dotyczące bezpłatnego korzystania z obiektu nie były i nie są respektowane, co budzi zastrzeżenia, że z ogrodem „Energetyk" będzie tak samo. Dziś są a wkrótce znikną bo nie będzie nas stać na umowy dzierżawy itp.
  Nie godzimy się na taki stan rzeczy. Liczymy, że zrozumie Pan nasze obawy i zaniecha wszelkich działań nie do zaakceptowania przez grono naszych działkowców.

  ROD „Energetyk”
  PREZES
 
   Zdzisław Jarka

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio