Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Hot topic

Komunikat Krajowego Zarządu PZD z dnia 4 stycznia 2022 r. w sprawie telefonicznych dyżurów prawnych w PZD w 2022 r. - 04.01.2022

 

Komunikat

Krajowego Zarządu PZD

z dnia 4 stycznia 2022 r.

w sprawie telefonicznych dyżurów prawnych w PZD w 2022 r.

 

Mając na uwadze duże zapotrzebowanie na porady prawne w zakresie interpretacji ustawy o ROD, statutu PZD, regulaminu ROD oraz innych przepisów prawnych obowiązujących w PZD, od lat jednostka krajowa oraz Okręgi PZD organizują telefoniczne dyżury prawne dla ogrodów zrzeszonych w PZD. Dyżury te obsługiwane są przez prawników i radców prawnych PZD. Mogą z nich skorzystać zarządy ROD, komisje rewizyjne ROD, działkowcy oraz osoby zainteresowane nabyciem prawa do działki.

Mając na uwadze znaczenie telefonicznych dyżurów prawnych dla struktur PZD oraz społeczności działkowej, Krajowy Zarząd PZD co roku dokonuje ich oceny i wyznacza stosowne zadania mające na celu poprawę ich jakości i funkcjonowania. W dniu 28 grudnia 2021 r. Krajowy Zarząd PZD dokonał oceny telefonicznych dyżurów prawnych za 2021 r. i podjął uchwałę nr 420/2021 w sprawie telefonicznych dyżurów prawnych PZD w 2021 roku, w której m.in. postanowił o kontynuowaniu telefonicznych dyżurów prawnych w PZD w 2022 roku.

Tym samym, w 2022 r. telefoniczne dyżury prawne będą odbywały się:

1)      w Okręgach PZD – w dniach i godzinach ustalonych przez Okręgi PZD, zgodnie z poniższym harmonogramem oraz

2)      w jednostce krajowej PZD:

a)   w każdą środę w godz. 10-13 pod numerem tel. (22) 101-34-54 i będą obsługiwane przez radców prawnych i prawników Okręgów PZD,

b)   w każdy piątek w godz. 10-15 pod numerem tel. (22) 101-34-54 i będą obsługiwane przez radców prawnych i prawników jednostki krajowej PZD.

Zachęcamy działkowców, członków zarządów ROD i komisji rewizyjnych do korzystania z tej nieodpłatnej pomocy prawnej w zakresie interpretacji ustawy o ROD, statutu PZD, regulaminu ROD oraz innych przepisów obowiązujących w PZD!

Jednocześnie przypominamy, że niezależenie od powyższego istnieje możliwość kierowania zapytań listownych na adresy biur oraz zapytań e-mailowych na adresy e-mailowe Okręgów PZD oraz jednostki krajowej PZD. Dane kontaktowe do ww. jednostek organizacyjnych PZD dostępne są na stronie internetowej PZD pod linkiem (zakładka – Kontakty).

 

Krajowy Zarząd PZD

Warszawa, dnia 4 stycznia 2022 r.  


Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.