Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydawnictwa

Czerwcowy „Mój Ogródek” na rynku od 22 maja! W każdym numerze czekają na Was praktyczne informacje i inspiracje ogrodnicze! - 22.05.2020

W bieżącym wydaniu „Mojego Ogródka” polecamy zalecenia Krajowego Zarządu PZD odnośnie katastrofalnej suszy w kraju. Poznaj 20 najważniejszych zaleceń, które umożliwią uprawę warzyw i owoców w tej trudnej sytuacji w sposób opłacalny, oszczędny, zgodny z ochroną środowiska i z myślą o przyszłości całego ogrodu i związanego z nim ekosystemu.

Ponadto w numerze czerwcowym pomagamy nawozić latem działkowe uprawy. Dowiedz się czym nawozić zarówno warzywa, jak i rośliny sadownicze i ozdobne, oraz kiedy stosować nawożenie, tak aby nie popełniać błędów.

Zachęcamy również do stosowania na działce tablic lepowych, dzięki którym odłowimy szkodniki niszczące nasze rośliny.

Nie przegap takich artykułów jak:

  • Efektowne, ale płytkie – co z tego wynika? – Tylko u nas znajdziesz zebraną grupę gatunków tworzących gęsty, ale płytki system korzeniowy! Poznaj te piękne, ale dość wymagające rośliny. Naucz się ich potrzeb, a odwdzięczą się efektownym kwitnieniem. Twoja działka na to zasługuje!

 

  • Poziomki warte uwagi – W „Moim Ogródku” inspirujemy wszystkich działkowców do uprawy gatunków sadowniczych, m.in. poziomek, wszędzie tam gdzie jest to tylko możliwe. Poznaj polecane odmiany, a także, nadal nowatorską ich uprawę w podwieszanych doniczkach.

  • Borówka wysoka jest super! – Super zdrowa, super dietetyczna i super wymagająca,… ale naprawdę jest warta naszej fatygi! Pomocne ABC uprawy w łatwy sposób poprowadzi każdego, kto dopiero startuje z uprawą tego owocowego krzewu. Ciesz się smacznymi, dużymi owocami z własnego ogródka i to za darmo!

  • Zbiory warzyw – Wszystko drożeje na bazarach, a w naszych działkowych warzywnikach, NIC– wszystko za darmo! Sprawdź, co teraz można już zebrać, w jakiej fazie i jak przetworzyć zbiory, aby nic się nie zmarnowało.

  • Zdrowy hit – morwa – Jeśli jeszcze nie jadłeś przetworów z mory, to musisz to zmienić! Zdrowe ma zarówno owoce, jak i liście. Jest nietypowym gatunkiem sadowniczym, ale warto morwę mieć na swojej działce! Ten gatunek szczególnie polecamy diabetykom z uwagi na właściwości obniżające ilość cukru we krwi.

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.