Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydawnictwa

Czytajcie „działkowca”! - 20.02.2015

Mamy przedwiośnie – okres dużych zmian, kiedy to zima ustępuje długo wyczekiwanej wiośnie. Przyroda budzi się do życia i można przystępować do wiosennych prac. A jest ich niemało, choćby porządkowanie rabat, zdejmowanie zimowych zabezpieczeń, opryski w stanie bezlistnym czy cięcie drzew i krzewów. Warto je dobrze rozplanować i przygotować, by ze wszystkim zdążyć na czas. A niezawodnym doradcą w wiosennej pielęgnacji działki będzie z pewnością marcowy numer „działkowca” który właśnie pojawił się w sprzedaży! Polecamy w nim m.in. pierwsze kwitnące rośliny na szybki efekt, „bezobsługowe” żywopłoty czy borówki o różowych owocach. Nie zabraknie również pomysłów i inspiracji związanych z aranżacją działki. A oprócz tego aktualne porady i przypomnienia ogrodnicze, artykuły na temat ekologii, zdrowego odżywiania, uprawy i ochrony roślin, oraz wiele innych aktualnych tematów! Poniżej przedstawiamy niektóre z nich:

 

● Wiosną sadzi się do gruntu wiele pięknych roślin cebulowych  kwitnących latem, takich jak dalie, lilie, begonie, mieczyki, pacioreczniki, jaskry azjatyckie, zawilce wieńcowe. Z pewnością warto je mieć na działce, bo niewielkim kosztem zyskujemy wspaniały efekt. Dowiedzcie się jak, kiedy i gdzie najlepiej je sadzić oraz jak komponować z innymi roślinami. Podajemy też sposoby na znaczne przyspieszenie kwitnienia wielu z nich!

 

Drzewa i krzewy o przewieszających się pędach skupiają na sobie uwagę i wyróżniają się w ogólnej masie zieleni. Są też zazwyczaj odmianami słabiej rosnącymi i doskonale nadają się na działki. Przedstawiamy najciekawsze odmiany typu „pendula” a także możliwości ich zaaranżowania!