Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

ROD w Dobrzanach z nowym miejscem spotkań dla mieszkańców - 07.11.2018

Polski Związek Działkowców Stowarzyszenie Ogrodowe w Warszawie Okręg w Szczecinie Rodzinny Ogród Działkowy im. Tadeusza Kościuszki w Dobrzanach otrzymał dofinansowanie w wysokości 3 000,00 zł ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik 2018 na realizację projektu pt. „Utworzenie miejsca spotkań dla mieszkańców Dobrzan”.

27 października br. Zarząd ROD w Dobrzanach zaprosił mieszkańców na spotkanie integracyjne podsumowujące projekt.

W ramach projektu, na działce nr 167, powstała wiata, która w całości została zbudowana w czynie społecznym przez naszych członków, tzw. wolontariuszy. Uroczystego otwarcia wiaty dokonał Prezes Zarządu ROD Wiesław Kruszyński. W otwarciu wiaty uczestniczył także z ramienia Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie Zbigniew Baran. Odczytał on przesłanie Prezesa Szczecińskiego Okręgu PZD Tadeusza Jarzębaka dla naszych działkowców i członków naszych rodzin.

Również Zbigniew Baran wsparł naszych działkowców wyróżnieniem w formie dyplomu wraz z talonami za udział w konkursie ogłoszonym przez Okręgowy Zarząd PZD pod nazwą „Wzorowa działka Okręgu Szczecińskiego 2018”. Wyróżnieni zostali: Ryszard Kozerski, Ewa Czepielkiewicz i Władysław Rajszel. Następnie po części oficjalnej dla wszystkich uczestników był przewidziany poczęstunek.

Przy rozpalonym ognisku mieszkańcy Dobrzan, jak i również nasi działkowicze mogli rozmawiać, udzielać sobie porad na temat upraw, pielęgnacji roślin i drzew, a także wymieniać się swoimi doświadczeniami co do robienia zapasów na zimę.

Spotkanie było bardzo udane i owocne, uczestniczyło w nim ponad 30 osób. Nowo powstała wiata będzie miejscem do spotkań dla mieszkańców Dobrzan.

Zarząd ROD "Kościuszki" w Dobrzanach

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio