Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

Huczne 30-lecie ROD ,,Bemowo’’ w Ostrołęce - 10.09.2015

Obchody 30-lecia powstania ogrodu działkowego ,,Bemowo’’ w Ostrołęce połączone z Dniem Działkowca odbyły się w pogodną sobotę 5 września na terenie wokół biura ROD.

Po powitaniu działkowców i ich rodzin prezes ROD dr Antoni Kustusz przedstawił rys historyczny powstawania i wzbogacania się infrastruktury najpierw pracowniczego, a obecnie rodzinnego ogrodu działkowego ,,Bemowo’’.

DSC_4838

Następnie okolicznościowe dyplomy, puchary i listy gratulacyjne od Prezesa PZD i Okręgu Zarządu Mazowieckiego PZD  na ręce Prezesa ROD wręczył pan Grzegorz Oracz, członek Krajowej Rady PZD i  I Wiceprezes OZM PZD. Działkowcy otrzymali srebrne i brązowe odznaczenia „Zasłużony Działkowiec”.

DSC_4858

List gratulacyjny od Prezesa PZD pana Eugeniusza Kondrackiego, wraz z  dyplomem i upominkiem otrzymał długoletni były Prezes tego ogrodu pan Józef Pawlak. Zarząd ogrodu uhonorował grupę 18 działkowców dyplomami, nagrodami książkowymi i upominkiem za wzorowe uprawianie działek rodzinnych. Odbył się także konkurs wiedzy działkowej, a następnie wystąpił Klub Seniora ,,Złoty Wiek’’, który zachęcił wszystkich do wspólnej zabawy.

DSC_4861

   Wszystkim do późnej nocy przygrywała znana i lubiana w środowisku działkowców ostrołęcka kapela ,,Kolesie’’. Było więc wiele okazji do wspomnień i śpiewu, a także goszczenia się dzięki wspaniałym regionalnym potrawom z piwem kozicowym i miodową nalewką, które serwował pan Eugeniusz Drężek, właściciel gospodarstwa agroturystycznego ,,Agro-strzecha u Genka’’ z Olszyn k. Myszyńca.

DSC_4863

Antoni Kustusz

ROD ,,Bemowo’’ w Ostrołęce

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio