Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

„Busem przez polskie ogrody” w Busku-Zdroju - 25.10.2018

6 października 2018 r. jedną z działek w ROD „Niezapominajka” w Busku-Zdroju odwiedził Tomasz Szostak, który realizuje projekt „Busem przez polskie ogrody”.

Jest to całoroczny projekt realizowany na blogu „Z ogrodem na TY”. Jego głównym założeniem jest cykl wizyt w ogrodach czytelników. Ideą projektu jest propagowanie świadomego i pełnego pasji ogrodnictwa, ale równie istotne jest przy tym ukazanie, jak wiele radości może dać samodzielne gospodarowanie przydomową przestrzenią, a także zaprezentowanie najciekawszych rozwiązań w zakresie architektury ogrodowej i nasadzeń roślinnych.

Inicjatywa ma jednocześnie edukować, bawić i motywować do świadomej i wzmożonej troski o własne ogrody. Jednym z założeń są przyjazdy do pełnych inspiracji ogrodów, fotorelacje pokazujące odwiedzane w całym kraju miejsca oraz spotkania z ciekawymi ludźmi. Projekt „Busem przez polskie ogrody” przede wszystkim szuka takich ogrodów, w których widać pasję, ciekawość, miłość do roślin, pomysłowość, pracę oraz zaangażowanie.

Tym razem realizator projektu odwiedził działkę Agnieszki i Piotra w ROD „Niezapominajka” w Busku-Zdroju. Był to już 22 ogród na trasie busa, a nazwany został przez Szostaka "działkowym skansenem". Relacja z tej wizyty dostępna jest pod linkiem.


Agnieszka Bonar

ROD „Niezapominajka” w Busku-Zdroju

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio