Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

55-lecie ROD im. 1 Maja w Kaliszu - 30.09.2016

W dniu 17 września 2016 roku odbyły się uroczystości jubileuszowe 55-lecia założenia Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. 1 Maja w Kaliszu. Rodzinny Ogród Działkowy im. 1 Maja w Kaliszu jest dobrze zorganizowanym i zarządzanym ogrodem, gdzie funkcjonują 203 działki. Posiada dobrą infrastrukturę ogrodową, sieć wodną, energetyczną, w tym duży, ładny Dom Działkowca. W dobrym stanie technicznym jest także ogrodzenie zewnętrzne ROD.

Okręgowy Zarząd reprezentowali: Członek OZ PZD Pan Jerzy Grajek oraz pracownicy Biura OZ Pan Kazimierz Dominiak St. Instruktor ds. Ogrodniczych, Pan Józef Michalak St. Inspektor ds. Inwestycji oraz Pan Arkadiusz Janowski St. Inspektor ds. terenowo – prawnych.

Uroczystości otworzyła i prowadziła Prezes Zarządu ROD Pani Małgorzata Tyl. W czasie uroczystości oficjalnych zasłużonym działkowcom wręczono przyznane przez Prezydium OZ PZD w Kaliszu odznaczenia związkowe, srebrne i brązowe odznaki „Zasłużony Działkowiec” oraz dyplomy i upominki od Zarządu ROD.

Pan Jerzy Grajek z okazji jubileuszu w imieniu Prezydium OZ PZD w Kaliszu przekazał na ręce Prezesa ROD okazały puchar kryształowy, dyplom z gratulacjami oraz upominek rzeczowy. W swoim wystąpieniu omówił krótko aktualną sytuację działkowców i PZD, a szczególnie krytycznie odniósł się do ostatniego wystąpienia Rzecznika Praw Obywatelskich do Prezesa Związku, który negatywnie ustosunkowuje się do wielu postanowień Statutu PZD. 

Po uroczystości oficjalnej działkowcom wydawano obfity poczęstunek i napoje.

Uroczystościom przygrywał zespół taneczny.

Zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

 

St. Inspektor ds. Inwestycji

    Józef Michalak
Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio