Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

40 lecie powstania ROD Relaks w Niekłonicach - 23.08.2018

18 sierpnia 2018 roku odbyły się jubileuszowe uroczystości 40 lecia powstania Rodzinnego Ogrodu Działkowego Relaks w Niekłonicach.

Pierwsi działkowcy rozpoczęli prace na nowopowstających działkach w 1976 roku. Formalnie ogród rozpoczął działalność w roku 1978.

 

Na jubileuszowe  uroczystości przybyli zaproszeni goście w osobach Wójta Gminy Świeszyno Ewy Korczak, Prezesa OR PZD Mariana Sekulskiego , Wiceprezesa  OR PZD Ryszarda Nowaka oraz  prezesi sąsiednich ROD.

Pani Wójt w serdecznych słowach podziękowała działkowcom ogrodu za dotychczasową działalność na rzecz Gminy Świeszyno podkreślając szczególnie wkład w edukację ekologiczną uświadamiającą znaczenie ogrodów dla społeczności lokalnej.

Prezes OR PZD Marian Sekulski w imieniu Prezesa Polskiego Związku Działkowców wręczył na ręce Prezesa ROD Zenona Koniecznego okolicznościowy puchar wraz pismem gratulacyjnym. Były również pamiątkowe upominki od Okręgowej Rady PZD w Koszalinie.

Wielu działkowców otrzymało jubileuszowe upominki w postaci odznak zasłużonego działkowca a także nagrody rzeczowe w postaci sprzętu ogrodniczego i nawozów przydatnych na działacze.

Po części oficjalnej działkowcy raczyli się przygotowanymi przez Zarząd ROD potrawami       a czas umilał zespół muzyczny. Dla najmłodszych działkowców przygotowano atrakcje w postaci wesołego miasteczka w którym odbywało się wiele konkursów i zabaw dla najmłodszych.

Jubileuszowe spotkanie upłynęło w sympatycznej atmosferze a tańce trwały do białego rana.

 

Dyrektor biura OZ

R. Nowak

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio