Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

Bieg "Wildeckiej Dziesiątki" w ROD "Mazurek" w Poznaniu. - 27.02.2018

W dniu 18 lutego 2018 r. na ternie Rodzinnego Ogrodu Działkowego Mazurek w Poznaniu odbył się bieg "Wildeckiej Dziesiątki". To już ósma edycja tego biegu, który z roku na rok cieszy się większym zainteresowaniem. Tylko w tym roku na mecie stanęło 232 biegaczy nie tylko z Poznania, ale także Ostrowa Wielkopolskiego, Śremu, Łodzi, Inowrocławia, Szczecina czy Warszawy. Wystartowała również zawodniczka z Wielkiej Brytanii.

Bieg "Wildecka Dziesiątka" to jedyny bieg w Wielkopolsce i prawdopodobnie również w kraju, którego część trasy wiedzie przez teren Rodzinnego Ogrodu Działkowego.
Popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu oraz rekreacji ruchowej jako jednego z elementów zdrowego trybu życia, a także umożliwienie sprawdzenia swoich sił i możliwości w rywalizacji sportowej to doskonały sposób promowania idei otwartych ogrodów.

Prezes ROD Mazurek - Mariusz Zieliński serdecznie dziękuje sponsorom i partnerom biegu, m. in. Volkswagen Poznań, drukarni MJP, Squeezy Sports Nutrition oraz pozostałym współorganizatorom i wolontariuszom, bez których nie udałoby się osiągnąć takiego sukcesu. Zwycięzca - Karol Kazikowski pokonał 10-kilometrową trasę w 34 minuty i 30 sekund. Na podium stanęli również Kamil Leśniak (34:39) i Mateusz Goleniewski (35:32). Najszybszą kobietą była Monika Brzozowska (38:55). Za jej plecami uplasowały się Sandra Budziszewska i Beata Leszczyńka.