Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

Ogrodowe Dni Działkowca - 48 Lat ROD "INA" w Goleniowie - 27.08.2014

W pięknym i słonecznym dniu 23-08-2014 Rodzinny Ogród Działkowy "INA" w Goleniowie zorganizował tradycyjne Ogrodowe Dni Działkowca.

W uroczystości udział wzięli: Burmistrz Goleniowa Pan Robert KRUPOWICZ i jego zastępca Pan Henryk ZAJKO. Okręgowy Zarząd PZD w Szczecinie reprezentował Wiceprezes Okręgowego Zarządu Józef ROMANOWSKI. Ryszard KOSMALSKI Prezes ROD "INA" powitał przybyłych na uroczystość gości, oraz licznych działkowców.

W krótkim przemówieniu poruszył najważniejsze tematy aktualnie toczące się w naszym Związku tj. zagrożenie dla nowej ustawy i dla wybudowanych altan ogrodowych. Poinformował, o sprawach najważniejszych w ogrodzie, i omówił zmiany personalne w Zarządzie ROD. Pan Burmistrz w swoim wystąpieniu zapewnił, że ogrody w mieście są potrzebne i będą utrzymane. Pogratulował i życzył sukcesów. Wiceprezes OZ PZD w Szczecinie odczytał list gratulacyjny skierowany na ręce Pana Prezesa Ryszarda Kosmalskiego. Podziękował organom samorządowym działającym w ROD za pracę. Omówił jak jest realizowana nowa ustawa z dnia 13-12-2013 w ogrodach działkowych. Następnie zapoznał zebranych z całą treścią zawartego Porozumienia z dnia 22-08-2014 w sprawie współpracy pomiędzy Związkiem Miast Polskich i Polskim Związkiem Działkowców. Związek Miast Polskich reprezentował Ryszard Grobelny – Prezes, a Polski Związek Działkowców reprezentował Pan Eugeniusz Kondracki – Prezes i Zdzisław Śliwa członek Prezydium KR PZD. "Związek Miast Polskich, wobec uwzględnienia w ostatecznym tekście ustawy najważniejszych uwag, biorąc pod uwagę postulaty części miast członkowskich, wycofuje przesłaną do Prezydenta RP prośbę o skierowanie ustawy z dnia 13-12-2013 o ROD do Trybunału Konstytucyjnego". Ta treść została przyjęta przez Działkowców i Gości entuzjastycznie.

Następnie Pan Prezes podziękował wyróżniającym się w pracy na rzecz ogrodu Działkowcom. Na zakończenie - Działkowcy zostali zaproszeni do wspólnego uczczenia Ogrodowego Dnia Działkowca.

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio