Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

Bezpieczny Ogród 2016: działkowcy współpracują z policją - 02.12.2016

W listopadzie odbyło się w KM Policji w Stalowej Woli ostatnie w tym roku spotkanie w ramach programu Bezpieczny Ogród. W maju takie spotkanie odbyło się w KM Policji w Tarnobrzegu.  Policjanci spotkali się z prezesami  i gospodarzami wszystkich ROD na terenie gmin powiatu stalowowolskiego i tarnobrzeskiego Coroczne spotkania  organizowane w Komendach na wniosek Delegatury w Tarnobrzegu poświęcone są realizacji programu prewencyjnego pod nazwą "Bezpieczny Ogród". Jest  to także okazja do podsumowania dotychczasowej współpracy policji z działkowcami.

Stefan Staniec Przewodniczący Okręgowej Komisji ds. bezpieczeństwa przypomniał najważniejsze aspekty programu prewencyjnego "Bezpieczny Ogród".

 

Policjanci omówili sposoby znakowania mienia, które znajduje się na działkach, ograniczania liczby włamań i kradzieży altanek działkowych poprzez wzajemną pomoc i czujność sąsiedzką oraz współpracę z dzielnicowym, a także zasady działania oszustów metodą "na wnuczka".

Podczas dyskusji  Prezesi ROD  deklarowali wolę współdziałania z Policją w zakresie poprawy bezpieczeństwa i pomoc w ograniczaniu aktów wandalizmu.

Sprzymierzeńcem w trosce o bezpieczeństwo na naszej działce jest czujne oko sąsiada. W większości działkowcy dobrze się znają, dlatego reagujmy zawsze w przypadku, gdy zauważymy obce osoby w okolicy.

O każdym niepokojącym przypadku informujmy policję dzwoniąc na numer 997.

Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali broszury profilaktyczne oraz ulotkę z wykazami i telefonami dzielnicowych.

 

Stefan Staniec

Przewodniczący Komisji ds. Bezpieczeństwa

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio