Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

Rozpoczęła się melioracja ROD „Granica” w Świnoujściu - 10.05.2017

Inwestycję finansuje Urząd Miasta w ramach budżetu obywatelskiego. Dla działkowców to sukces, bo dwa lata temu maksymalnie zmobilizowali siły, aby właśnie ich projekt zdobył najwięcej głosów.

Melioracja była konieczna, ponieważ stare rowy otaczające największy ROD w mieście nie spełniają już swojego zadania. Działkowcy ponoszą ogromne straty w uprawach, niszczone są altanki.

- Kiedy dwa lata temu pojawiła się szansa na zdobycie pieniędzy z tzw. budżetu obywatelskiego, zmobilizowaliśmy siły i udało się. Dostaliśmy 500 tys. zł. - mówi prezes Zarządu ROD Teresa Napiórkowska.

Budżet obywatelski, to pieniądze, jakie prezydent wydziela na realizację przedsięwzięć, zgłoszonych przez mieszkańców miasta. Projekty, które dostają najwięcej głosów, są finansowane przez Ratusz.

Pieniądze ROD „Granica” dostał dwa lata temu, jednak zasadą jest, że to UM realizuje przedsięwzięcie, w ubiegłym roku nie zdążył tego zrobić.

- Prace idą pełną parą, powinny zakończyć się w czerwcu. Oczywiście, to tylko pierwszy etap, nasz ogród jest bardzo rozległy i na pełną meliorację potrzebujemy ponad 3 mln. zł. - wyjaśnia prezes Zarządu Teresa Napiórkowska i dodaje: - Malutkim kroczkami będziemy to robić.

Zarząd ROD „Granica” stara się o kolejne dofinasowanie z UM, tym razem na kanalizację ogrodu w ramach dotacji celowej. Plan jest taki, aby od ujść głównych, poszczególni użytkownicy ogrodu doprowadzali kanalizację do swoich działek. Decyzja w tej sprawie zapadnie w najbliższych dniach, podczas posiedzenia sesji Rady Miasta.

AT

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio