Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

70 lat ROD „Jedność” w Nakle nad Notecią - 16.09.2016

W sobotę 20 sierpnia pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią odbyły się uroczyste obchody 70-lecia istnienia ROD „Jedność” w nakle nad Notecią oraz 35-lecia Polskiego Związku Działkowców.

Na obchody jubileuszu przybyli zaproszeni goście: burmistrz Nakła nad Notecią Sławomir Napierała, starosta nakielski Tomasz Miłowski, przedstawiciel Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców, sekretarz zarządu Pan Marian Bień, który przekazał nam puchar ufundowany przez KR PZD w Warszawie oraz wręczył nam dzbanki do kawy i herbaty od OZ PZD w Bydgoszczy.

Uroczystości otworzył prezes ROD „Jedność” Czesław Koza, który powitał działkowców i zaproszonych gości oraz przedstawił krótki rys historyczny powstania naszych działek. Z okazji Święta Plonów jak co roku działkowcy przygotowali piękną wystawę z roślin uprawianych na własnych działkach. Prace zostały ocenione i nagrodzone.

Wyróżniający się działkowcy otrzymali odznaki „Zasłużony Działkowiec”. Długoletnim działkowcom wręczono również pamiątkowe statuetki, które otrzymali także zaproszeni goście.


Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek gdzie można było posmakować różnych potraw np. smacznego żurku, szaszłyki, kiełbasy z grilla, był również chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym, które przygotowały Panie z naszych działek  oraz i napoje.

Przy dźwiękach muzyki zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

Krzysztof Kasprzak

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio