Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Publicystyka związkowa

Moja przygoda z działką - historia z ROD "Rolnik" w Grudziądzu - 09.05.2016

Moja przygoda z ogrodem działkowym rozpoczęła się w zasadzie w 2011 roku, po nabyciu działki w ROD „Rolnik” w Grudziądzu. Okazało się że uprawianie działki to mój sposób na życie, sposób spędzania wolnego czasu, którego będąc na emeryturze ma się w nadmiarze. Na działce przebywamy z żoną w zasadzie cały dzień, a w okresie jesienno - zimowym nie możemy wprost się doczekać powrotu na działkę. Ogród nasz ma profil typowo rekreacyjny, na działce musi być dużo pięknych kwiatów, których to stan jest bez przerwy uzupełniany aż do późnej jesieni, ponadto krzewy ozdobne a najlepiej jak nam się uda nabyć nietypowy egzemplarz oraz i dużo pięknej trawy. Działka to również miejsce spotkań towarzyskich i rodzinnych, tam w sezonie obchodzi się wszystkie uroczystości rodzinne, tam swój pobyt codzienny rozpoczynamy od porannej kawy, której smak jest niewyobrażalnie inny, powiedziałbym działkowy.

Drugą moją pasja jest fotografia, pobyt na łonie natury sprzyja zrobieniu wielu pięknych ujęć fotograficznych, tym bardziej że działki położone są w ładnej okolicy, niedaleko J. Rządz i ujścia do Wisły, rzeczki Rudniczanka. Najciekawsze z nich przesyłam niekiedy do organizatorów konkursów fotograficznych, szczególnie przyrodniczych, gdzie udało mi się zdobyć wiele cennych nagród i wyróżnień.
 
Będąc w sytuacji osoby, która ma dużo wolnego czasu, nie mogę pominąć wątku społecznikowskiego w organach PZD. Z woli działkowców już przez drugą kadencję jestem prezesem zarządu ROD. Funkcja ta daje mi dużo osobistej satysfakcji. Z perspektywy prezesa mam również możliwość obserwować jak pięknie rozwijają się działki moich koleżanek i kolegów działkowców, jak je z całą starannością upiększają, o czym mogą świadczyć zamieszczone zdjęcia.
 
Andrzej Kiliński
Prezes ROD „Rolnik” Grudziądz

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.