Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

Pierwszy kiermasz ogrodniczy Kataryniada 2016 w ROD "Katarynka" w Nakle nad Notecią - 04.05.2016

W dniu 02.05.2016 r na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych "Katarynka'' odbył się Pierwszy Kiermasz Ogrodniczy KATARYNIADA 2016. Podczas kiermaszu zakupić można było cebulki kwiatowe, kłącza, byliny oraz wszelkie gatunki kwiatów ogrodowych oraz balkonowych. Znalazły się również stoiska z iglakami i innymi roślinami zielonymi. Ciekawe stoisko wystawiła firma budująca architekturę ogrodową, gdzie zamówić można było altanki ogrodowe oraz ławy, donice i stoły do ogrodu. Tuż obok nabyć można było przepiękne wyroby z drewna takie jak ptaki, wiatraki i kręcące się tzw. "kebaby". Zakupić można było miód prosto z pasieki oraz jajka z ekologicznego chowu. O ucztę dla żołądka zadbała Firma" Zgoda" z Nakła nad Notecią.

Dodatkową atrakcją kiermaszu był pokaz strażacki zaprezentowany przez OSP Paterek. Pokazano najnowszy i najbardziej wyposażony wóz strażacki w powiecie nakielskim. Zaprezentowano udzielanie pierwszej pomocy medycznej oraz obsługę wozu strażackiego.

Główną atrakcją Kataryniady był pokaz sztangistów z Klubu Sportowego '' Tarpan" Mrocza w składzie Monika Marach, Marcin Wiatrowicz oraz Kacper Kłos pod czujnym okiem trenerów Adama Nurkiewicza i Dariusza Kulskiego. Podczas pokazu trenerzy zachęcali środowisko młodych nakielan, by spróbowali swych sił w treningach sztangistów w klubie.

Dla najmłodszych najlepszą atrakcją był objazd całego ogrodu zabytkowym motocyklem marki Ural. Organizatorzy kiermaszu zapowiedzieli że w przyszłym roku impreza odbędzie się ponownie z jeszcze większą ilością wystawców.

 

tekst: Piotr Pelka - PREZES ROD "KATARYNKA"

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio