Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Konkursy okręgowe

Plewszewskie rodzinne ogrody nagrodzone - 03.09.2015

Konkurs na najpiękniejszy Rodzinny Ogród Działkowy to już tradycja. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 8 pleszewskich ogrodów. Ten najpiękniejszy otrzymał w nagrodę 3 tys. zł.

A okazał się nim ROD im. Ks. Niesiołowskiego przy ul. Prokopowskiej, którego prezes Jan Masztalerz otrzymał czek na kwotę 3 tys. zł. Pozostałe miejsca zajęły:

II miejsce – ROD im. Lecha – czek na 2 tys. zł
III miejsce – ROD im. 1000-lecia Państwa Polskiego – czek na 1,5 tys. zł
IV miejsce – ROD im. Powstańców Wielkopolskich – czeka na 1 tys. zł
IV miejsce – ROD im. Tadeusza Kościuszki – czek na 1 tys. zł
V miejsce – ROD im. Malwa – czek na 500 zł
VI miejsce – ROD im. Adama Mickiewicza – czek na 500 zł
VII miejsce – ROD. Im. Nad Nerem – czek na 500 zł

W tegorocznej edycji konkursu „Najpiękniejszy Ogród Działkowy 2015 r.” wzięło udział 8 ogrodów i wszystkich z nich zostały nagrodzone. Jury składające się z jednego przedstawiciela kaliskiego Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców oraz 2 przedstawicieli burmistrza Miasta i Gminy Pleszew oceniało przede wszystkim zagospodarowanie działek, działalność na rzecz środowiska i działalność statutową. Największą liczbę punktów działkowcy mogli zdobyć za utrzymanie czystości w ogrodzie, na działkach i na terenach przyległych bezpośrednio do ogrodu, w tym za gospodarkę odpadami. Dużym atutem była też ilość zieleni ogólnego użytku w ogrodzie, jej pielęgnacja oraz ogólna estetyka ogrodu. Konkurencyjna była także infrastruktura techniczna, a nawet różnorodność upraw na działkach.

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 19 sierpnia w Domu Działkowca zlokalizowanym na terenie zwycięskiego ogrodu. Działkowcy odebrali także odznaczenia z rąk przedstawicieli Kaliskiego Okręgowego Zarządu PZD.

Organizatorem konkursu "Najpiękniejszy Rodzinny Ogród Działkowy 2015" był Urząd Miasta i Gminy Pleszew.

Źródło: UMiG w Pleszewie

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio