Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

Jubileusz 30 - lecia ROD "Pogodny" w Kaliszu - 27.08.2015

W sobotę, 22 sierpnia 2015 roku Rodzinny Ogród Działkowy "Pogodny" w Kaliszu, gdzie znajduje się blisko 600 działek obchodził jubileusz 30-lecia powstania Ogrodu.

W uroczystości jubileuszowej wzięło udział kilkaset osób oraz zaproszeni goście:

  • Prezes Okręgowego Zarządu PZD w Kaliszu Pan Jerzy Wdowczyk
  • Wiceprezes OZ PZD w Kaliszu Pan Roman Filipiak
  • Członek OZ PZD w Kaliszu Pan Sylwester Pilarczyk
  • Naczelnik Wydziału Urzędu Miejskiego w Kaliszu
  • Komendant Straży Miejskiej w Kaliszu
  • Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu ds. prewencji Uroczystości jubileuszowe otworzył i prowadził Prezes ROD Pan Józef Kostera, który przedstawił zebranym historię 30-lecia tego dobrze zorganizowanego Ogrodu.

Prezes Okręgowego Zarządu PZD w Kaliszu w swoim wystąpieniu omówił sytuację działkowców w świetle nowej ustawy i po wejściu w życie znowelizowanej ustawy Prawo budowlane dotyczące altan oraz omówił trudności w rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym nowego Statutu PZD. Zapoznał także zebranych z wynikami XII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD. Komendanci Policji i Straży Miejskiej w Kaliszu omówili zagadnienie bezpieczeństwa działkowców i utrzymania porządku.

Prezes Okręgowego Zarządu PZD w Kaliszu imieniu Prezydium OZ PZD przekazał życzenia jubileuszowe, dyplom okolicznościowy, puchar oraz upominek rzeczowy-nożyce spalinowe.

Zasłużonym działkowcom wręczono odznaczenia związkowe - złote, srebrne i brązowe odznaki „Zasłużony Działkowiec"

Wręczono także nagrody rzeczowe i dyplomy dla uczestników konkursów ogrodowych i uczestnikom konkursów strzeleckich zorganizowanych z okazji święta. Wręczono także nagrody dzieciom biorącym udział w konkursach. Po oficjalnej uroczystości serwowano uczestnikom poczęstunek. Uroczystości zakończono zabawą taneczną, która trwała do późnych godzin nocnych.

St. Inspektor OZ w Kaliszu

Arkadiusz Janowski

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio