Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

30 lat Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Wrzos" w Końskich - 16.09.2014

W leśnej scenerii w sobotnie popołudnie 13 września 2014 roku spotkali się działkowcy z Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Wrzos" w Końskich, aby uroczyście świętować 30-lecie powstania swojego ogrodu.

            Prezes Zarządu ROD Pan Zbigniew Kowalczyk powitał wszystkich zebranych: użytkowników działek oraz zaproszonych gości w osobach: Zastępcy Burmistrza Miasta
i Gminy Końskie Pana Krzysztofa Jasińskiego oraz Przewodniczącego SLD i Radnego Powiatu Koneckiego Pana Roberta Plecha, a także koneckich Prezesów  Zarządów ROD: "Oaza" Pana Józefa Gąszcza, "Pod Lasem" Panią Annę Turlejską oraz "Burmistrzówka" Pana Tadeusza Gołosa.

            Na wstępie krótką historię ogrodu działkowego nakreślił Prezes ROD, po czym dla wszystkich działkowców przekazano dyplom uznania oraz puchar ufundowany przez Prezesa Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców Pana Eugeniusza Kondrackiego
z okazji tak pięknego jubileuszu. Prezydium Okręgowego Zarządu Świętokrzyskiego PZD  przyznało brązowe i srebrne odznaki "Zasłużony działkowiec" oraz okolicznościowy puchar, doceniając trud i zaangażowanie wszystkich użytkowników działek na przestrzeni tych lat funkcjonowania ogrodu działkowego. 

            Z okazji jubileuszu działkowcy koneckiego ROD otrzymali od Pana Roberta Plecha 30 łopat, które jak powiedział: "... służyć będą nie tylko do kopania w ziemi ale również do obrony przed wszelkimi przeszkodami, które stoją na drodze do spokojnego uprawiania
i odpoczynku na działkach". Łopaty wręczał sam sponsor wraz z Prezesem ogrodu, który jubileuszowymi dyplomami uznania docenił użytkowników działek szczególnie wyróżniających się w pracy na rzecz ogrodu oraz Prezesów ogrodów współpracujących dla dobra ROD ziemi koneckiej.

            Na zakończenie oficjalnej części jubileuszowego spotkania Pan Eugeniusz Parada odczytał wiersz ułożony specjalnie na tę okazję przez niego samego. 

            Po oficjalnej części spotkania działkowcy rozpalili ognisko, zasiedli do wspólnego stołu i degustowali domowe specjały regionalnej kuchni świętokrzyskiej, a obok licznych wspomnień działkowcy podczas biesiady rozmawiali o historii i przyszłości polskich ogrodów działkowych. 

 

                                                                                                                                     Anna Grudzień

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio