Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

"Zielone klasy - Zielone lekcje" - 04.10.2013

W dzisiejszych czasach nikt chyba nie ma wątpliwości, ze edukacja ekologiczna jest niezbędnym elementem szeroko pojętego wykształcenia. Treści związane z ochroną środowiska. wiedzą ogrodniczą czy szerzej - przyrodniczą- muszą więc znaleźć się w ofercie edukacyjnej każdej szkoły, której zależy na kształtowaniu odpowiedzialnych postaw i wychowywaniu świadomych, mądrych młodych ludzi.

W Szkole Podstawowej nr 1 w Lubsku powyższe cele przyświecają nauczycielkom edukacji wczesnoszkolnej, które wraz z dziećmi biorą udział w cyklu zajęć ,,Zielone klasy - zielone lekcje". Są to panie: Elżbieta Drzewiecka, Urszula Kuliszko, Małgorzata Lewicka, Monika Rogalska, Małgorzata Mielcarek, Renata Binek oraz pełniąca obowiązki koordynatora projektu w naszej szkole - Beata Wojnarowska.

„Zielone klasy - zielone lekcje” to program zajęć edukacyjnych współfinansowanych przez Burmistrza Lubska w ramach realizacji zadań publicznych. Organizatorem spotkań dzieci z przyrodą jest Rodzinny Ogród Działkowy „Jutrzenka” w Lubsku. Obowiązki koordynatora działań wziął na siebie pan Władysław Kosiada i pełni je z wielkim oddaniem i zaangażowaniem.

W projekcie biorą udział uczniowie klas I-III. Dzieci pracują w grupach: wykonują albumy poświęcone owocom i warzywom, a także uprawom ekologicznym, układają jadłospisy, piszą wiersze o przyrodzie, uprawiają wyznaczone grządki. Uczą się systematycznej pracy w ogródki: grabienia, podlewania, siania i sadzenia roślin, wyrywania chwastów. Jesienią biorą udział w wykopkach i porządkowaniu działek, wiosną wytyczają nowe grządki i rabatki. Przy tym wszystkim znakomicie się bawią pieką kiełbaski przy ognisku; uczą się, że warto spędzać czas na świeżym powietrzu, a nie tylko przed telewizorem czy komputerem.

 

Agnieszka Olejnik

nauczycielka SP - 1 w Lubsku

 

 

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio