Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

50 lat ROD im. „LENA" w Złotoryi - 27.09.2013

W malowniczej części Pogórza Kaczawskiego na terenach wygasłych wulkanów leży nieduże miasteczko - Złotoryja.

Złotoryja znana z corocznych Międzynarodowych Mistrzostw Polski, a w 2000 roku była gospodarzem Międzynarodowych Mistrzostw Świata w Płukaniu Złota leży na pograniczu dwóch typów krajobrazów. Jeden z nich pełen ciekawych zakątków pagórkowatych mieści w sobie 4 RODZINNE OGRODY DZIAŁKOWE.

W dniu 07 września 2013 r. w sobotnie popołudnie ogród im. „LENA" obchodził swoje 50-lecie. Na placu przed budynkiem ROD wśród bujnej zieleni spotkali się działkowcy, aby uroczyście świętować jubileusz powstania ogrodu.

Ziemia, którą 50 lat temu otrzymali działkowcy była „niechcianym' nieużytkiem. Grupa zgranych ludzi pozytywnie nastawionych i kochających przyrodę dzięki mozolnej i trudnej pracy stworzyła urokliwą krainę cieszącą nie tylko rodziny działkowców, ale również społeczność lokalną, która odwiedza, obserwuje i podziwia piękno przyrody w naszych ogrodach graniczących z betonowymi budynkami w mieście.

To urokliwe miejsce w dniu dzisiejszym, przy sprzyjającej słonecznej pogodzie zgromadziło wiele osób, aby wspólnie świętować i gratulować sobie nawzajem.

Uczestnicy, ( których było około 180 osób ) mogli obejrzeć bogaty program, na który złożył się m.in. korowód w składzie:

  • kapela,
  • dzieci z koszyczkami i bukietami kwiatów i owoców,
  • 2-osobowe reprezantacje sektorów z koszami pełnymi plonów,
    • starosta ze starościna niosący przetwory ze świeżych owoców i warzyw ( sałatka jarzynowa i nalewka),
  • jubileuszowy tort niesiony przez wnuczka rodziny działkowców,
  • zaproszeni goście,
  • przedstawiciele Zarządu,
  • zespół folklorystyczny „Fudżijamki" z Proboszczowa.

Prowadzący imprezę Pan Stanisław Mikus udzielił głosu Pani Prezes Stanisławie Chaim, która poprowadziła dalszą część spotkania. Pani Chaim przedstawiła krótki rys historyczny tworzenia się i aktualnej sytuacji ogrodu. Przy okazji poinformowała uczestników o otrzymanym komunikacie z Krajowej Rady w sprawie zbliżającego się Posiedzenia Komisji Nadzwyczajnej, i tym też zachęciła obecnych do śledzenia przebiegu obrad.

Następnie wręczone zostały odznaki: 2 - złote, 6 - srebrnych i 10 - brązowych. Jubilaci otrzymali symboliczne upominki. Za najpiękniejsze działki 45 - działkowcom wręczono dyplomy z kompletem cebulek kwiatowych. Jedną z wielu atrakcji było też puszczenie balonów w barwach flagowych PZD, które dały radość szczególnie najmłodszym. W trakcie uroczystości oprócz słuchania muzyki, oglądania wystawy tegorocznych plonów itp. toczyły się również rozmowy o przyszłej sytuacji ogrodów działkowych.

Wielka biesiada z bogatym poczęstunkiem i tańcami na otwartej przestrzeni trwała długo po zachodzie słońca.

W imieniu Zarządu Teresa Rubacha

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio