Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

30-lecie ogrodów działkowych w Kulowie - 10.09.2012

   

Rok 2012 jest szczególnym rokiem dla wszystkich działkowców gospodarzących  na terenach   Rodzinnych Ogrodów  Działkowych w Kulowie – trzydzieści lat temu powstały pierwsze działki na terenach przeznaczonych przez Gminę Kotla  pod Ogrody Działkowe. Powoli z nieużytków i ziemi leżącej odłogiem powstawały ogrody którym nadano nazwy : RELAKS, HUTNIK, GWAREK, PRZYLESIE. Dziś jest to jeden z najładniejszych  i największych ( 85 ha ziemi , ponad 1500 działek) kompleksów ogrodów  Polski i Europy z czego możemy być bardzo dumni, gdyż powstał on dzięki wytężonej pracy pokoleń działkowiczów , mieszkańców powiatu głogowskiego.

 Chcąc  oddać hołd pionierom ogrodnictwa działkowego na tym terenie i podziękować im za wieloletnią prace , za zapał dzięki któremu powstało to unikatowe miejsce zorganizowaliśmy 14.07.2012 roku na terenie Ogrodów Działkowych w Kulowie festyn pod tytułem „Kulów – wczoraj i dziś” . Bawili się razem nasi pierwsi działkowicze , ich dzieci i ich wnukowie , czyli trzecie pokolenie które zaczyna poznawać wspaniałe życie w zgodzie z przyrodą. W ciągu dnia, a później nocy ( zorganizowano dwie zabawy) przewinęło się ponad 1,5 tyś osób które bawiły  się na terenie ogrodów . Organizatorzy zadbali by każda osoba uczestnicząca w festynie znalazła dla siebie coś interesującego. Dzięki naszym sponsorom o opiekunom nie brakło niczego natomiast pamiątki i nagrody ufundowane przez nich będą służyć ogrodom działkowym przez szereg następnych lat. Zaszczycili nas swoją obecnością  posłowie pani Ewa Drozd, pan Wojciech Zubowski, Starosta Głogowski Rafael Rokaszewicz, z-ca Prezydenta  Miasta Głogowa Leszek Rybak , wójt Gminy Kotla , szefowie Policji , Straży Pożarnej,  Zarządu KGHM Polska Miedź SA, HM Głogów , głogowskich zakładów pracy. Za zasługi dla Polskiego Związku Działkowców  wyróżniono 6 osób w tym przedstawicieli władz samorządowych.                                                                                                  

Organizatorami i pomysłodawcami całości było Kolegium Prezesów PZD Rejon Głogów i niestrudzeni Prezesi Ogrodów Działkowych w Kulowie.

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio