Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

60-lecie ROD im. Kolejarz w Czarnkowie - 14.08.2013

W dniu 10 sierpnia 2013 roku działkowcy  ROD im. „Kolejarz” w Czarnkowie obchodzili jubileusz 60 – lecia powstania ogrodu. W uroczystości na zaproszenie Zarządu ROD udział wzięli działkowcy i ich rodziny oraz goście: Wiceprezes OZ PZD w Pile  Ryszard Kukawka, Burmistrz Miasta Czarnkowa Franciszek Strugała, Radny powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego Bogdan Tomaszewski, Wiceprezes Zarządu ROD im. Janka z Czarnkowa Zdzisław Śrama, Członek Zarządu ROD im. St. Staszica w Czarnkowie Wojciech Urban, oraz Szef Koła SLD w Czarnkowie Dariusz Czarnecki.

Uroczystość rozpoczęto hymnem działkowców. Uczestników spotkania powitał Prezes Zarządu ROD  im. Kolejarz w Czarnkowie Władysław Górski. Następnie Jan Mierzwa Wiceprezes Zarządu ROD przedstawił bogatą historię ogrodu. Zarząd ROD najbardziej aktywnych działkowców wyróżnił złotymi, srebrnymi i brązowymi odznakami PZD a także pucharami ufundowanymi przez Starostę Wiesława Maszewskiego i Burmistrza Czarnkowa Franciszka Strugałę. Wręczenia odznaczeń dokonał Wiceprezes OZ PZD w Pile  Ryszard Kukawka, a pucharów Burmistrz Franciszek Strugała.

Ryszard Kukawka w swoim wystąpieniu podziękował działkowcom za osiągnięcia jakich dokonali na terenie swego ogrodu na przestrzeni 60 – ciu lat istnienia oraz wręczył pamiątkowy puchar i życzenia od Prezesa PZD Eugeniusza Kondrackiego, a także życzenia i puchar od Prezesa OZ PZD w Pile Mariana Praczyka. W dalszej części swego wystąpienia przedstawił uczestnikom jubileuszowej uroczystości informację o propozycji Platformy Obywatelskiej w zakresie uwłaszczenia działkowców wynikającą z przyjętego przez Podkomisję Nadzwyczajną projektu ustawy o ROD oraz o skutkach takiego uwłaszczenia.

Burmistrz Franciszek Strugała złożył działkowcom życzenia z okazji jubileuszu i wręczył na tą pamiątkę okazały ryngraf z życzeniami. W swym wystąpieniu stwierdził, że ogród tworzy piękną rodzinę. Następnie odniósł się także do pięknie urządzonych działek i zmieniającego się ogrodu, który pięknieje, co roku czymś zaskakuje jak nowe bramy i ogrodzenie. W sprawie projektu ustawy przyjętego przez Podkomisję Nadzwyczajną stwierdził, że niepokoi go fakt, że gra się działkowcami i próbuje uszczęśliwiać ludzi czymś czego tak naprawdę działkowcy do końca nie chcą. Poza tym ten prezent będzie kosztował działkowców. Dodał, że ogrody miasta Czarnkowa są zapisane w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego i nie planuje się tego zmieniać.

Życzenia Zarządowi i działkowcom oraz pamiątkowe ryngrafy  wręczyli także: Radny powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego Bogdan Tomaszewski, Członek Zarządu ROD im. St. Staszica w Czarnkowie Wojciech Urban, Wiceprezes Zarządu ROD im. Janka z Czarnkowa Zdzisław Śrama, oraz Szef Koła SLD w Czarnkowie Dariusz Czarnecki.

Prezes Zarządu ROD im. Kolejarz w Czarnkowie Władysław Górski przedstawił uczestnikom spotkania list  do Premiera Donalda Tuska w sprawie projektu ustawy o ROD pod treścią którego podpisali się uczestnicy uroczystości oraz goście. Działkowcy wraz z rodzinami przy biesiadnych stołach i wesołej muzyce bawili się do późnych godzin.

 

Ryszard Kukawka

Wiceprezes OZ PZD w Pile.

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio