Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Blokowanie już spóźnionych prac podkomisji - 05.07.2013

Pomimo starań przewodniczącego podkomisji rozpatrującej projekt obywatelski jej prace jeszcze faktycznie nie ruszyły - głównie za sprawą posłów PO. Teraz pojawił się kolejny problem. PO chce odwołać przewodniczącego.


 20 stycznia 2014 roku muszą wejść w życie nowe przepisy o funkcjonowaniu ogrodnictwa działkowego w Polsce. Pozostało pół roku do tego czasu. Tymczasem prace merytoryczne nad tymi przepisami nie mogą ruszyć z miejsca. Powołano wprawdzie podkomisję do rozpatrzenia wszystkich zgłoszonych projektów ustaw, ale pomimo starań przewodniczącego podkomisji - posła Bartosza Kownackiego (PiS) – parlamentarzyści z PO tworzą kolejne przeszkody uniemożliwiające rozpatrzenie projektów.

Tym razem członkowie podkomisji z PO złożyli wniosek o odwołanie Pana Bartosza Kownackiego z funkcji przewodniczącego tej podkomisji. Wniosek ten nie został w żaden sposób umotywowany, wobec czego należy uznać, że zabieg ten ma charakter czysto polityczny.  Rodzi się podejrzenie, że ma na celu utrudnienie przyjęcie projektu obywatelskiego. Wszak poseł Kownacki nigdy nie ukrywał, że popiera projekt obywatelski i – podobnie jak sami działkowcy - ma krytyczny stosunek wobec propozycji partii rządzącej. Dlatego trudno nie odnieść wrażenia, że próba odwołania przewodniczącego podkomisji zmierza do przeciągnięcia spóźnionych już prac i osłabienie szans na uchwalenie ustawy na bazie projektu obywatelskiego. Jest to działanie, które stoi w wyraźnej sprzeczności z niedawnymi deklaracjami Premiera, który uznał właśnie projekt obywatelski za najlepszą podstawę dla przyszłych regulacji dotyczących ogrodów działkowych w Polsce. 

 

Treść wniosku zamieszczamy w załączniku.


Załącznik plikowy do pobrania

Wniosek_o_odwoanie_Przewodniczcego.pdf

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio