Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Spotkanie działkowców z posłem PSL Piotrem Walkowskim - 01.02.2013

W dniu 30 stycznia 2013 roku w siedzibie Biura Poselskiego PSL w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się spotkanie działkowców z Posłem PSL Panem Piotrem Walkowskim, odpowiedzialnym w Klubie PSL za sprawy ogrodów działkowych. Ze strony PZD udział wzięli: Jerzy Wdowczyk - Prezes OZ PZD w Kaliszu, Józef Gromski - Prezes ROD „Natura" w Ostrowie Wlkp., Jerzy Krzyżański - Prezes ROD „Kolejarz" w Ostrowie Wlkp. i Józef Michalak - St. Inspektor OZ PZD w Kaliszu.

Panu Posłowi przedstawiono stanowisko działkowców, Zarządów ROD i władz okręgowych w Kaliszu do projektu nowej ustawy o ogrodach działkowych autorstwa Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, a także przekazano informację o aktualnej sytuacji działkowców oraz o działaniach w zbieraniu podpisów na listach poparcia pod obywatelskim projektem ustawy.

Poseł PSL Pan Piotr Walkowski po raz kolejny zapewnił o poparciu ruchu działkowego, o poparciu założeń zawartych w projekcie obywatelskim, prawie działkowców do gruntów i działek, popierając zdecydowanie zwolnienia podatkowe zawarte w nowym projekcie ustawy oraz pozostawienie powierzchni altan w dotychczasowych wymiarach ( 25 m2 i 35 m2).

Pan Poseł zapewnił, że przedstawi nasze stanowisko na posiedzeniu Klubu PSL oraz zapewnił o całkowitym poparciu projektu obywtaelskiego. W trakcie spotkania wręczono Panu Posłowi obywatelski projekt ustawy o ogrodach działkowych z przewodnikiem po projekcie ustawy oraz założenia do projektu ustawy autorstwa Klubu PO.

Zdj: klub-psl.umww.pl

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio