Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Działkowcy trzymajmy się razem - 01.02.2013

Organizowane zebrania informacyjne w rodzinnych ogrodach działkowych pomimo nie zawsze komfortowych warunków ze względu na aurę oraz skromne często warunki lokalowe, cechuje gorąca atmosfera.

            Działkowcy po wysłuchaniu, tego co stało się 11 lipca 2012 roku oraz po zapoznaniu się z pomysłami na „obronę działkowców”, sami odpowiadają sobie na pytanie – co jest dobre a co nie, dla nich i ich rodzin?

            Działkowcy widzą również szerszy aspekt całej sprawy a mianowicie dostrzegają, że idzie tu o grunty pod ogrodami, pieniądze i likwidację zwartej organizacji społecznej, która w statucie ma wpisane jako cel podstawowy ich reprezentacje i obronę.

            Te zebrania informacyjne były potrzebne, by bezpośrednio działkowcy mogli się wypowiedzieć, po której stronie jest racja.

            Budujące są wypowiedzi uczestników aby trzymać się razem i nie dać się podzielić, a jak zajdzie potrzeba zaistnieć pod Sejmem i pod każdym urzędem wojewódzkim.

            Działkowcy żywo reagują na wszystko to co dzieje się wokół ogrodów, a co nie wróży nic dobrego ich przyszłości.

            Tak było na zebraniach w ROD „Przyjaźń, „Wiarus ZNP”, „Skarbówka”, „Nad Płonią”, „Powstańców Wlkp.”, „Mieszka I”, „Nad Jeziorem”, „Pogodny”, „Nad Bukową”,  „XX – lecia”, „Górki Ustowskie” i innych w Szczecinie oraz w ogrodach Świnoujścia, Choszczna, Gryfic, Polic, Stargardu, Łobza, Nowogardu, Pyrzyc, Dębna i Gryfina .

            Nie było ani jednego wystąpienia z którego nie wybijała by się troska o ogrody ale również o Związek, który stał się głównym celem ataków i przedmiotem likwidacji. Dużo wcześniej zadbano o medialne przygotowanie atmosfery, wpajając treści nieprawdziwe o PZD, podważające wiarygodność struktur związkowych a wszystko po to aby łatwiej było omamić opinie społeczną, co czasem tu i ówdzie przejawia się w pojedynczych głosach ludzi, nie do końca zorientowanych lub takich, którzy uwierzyli, że mogą stać się właścicielem działki niemal za darmo. Dzisiaj, takiego hasła już nikt nie głosi.

            Na zebraniach pojawiały się głosy, aby w dniu kiedy Komitet Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej będzie składał podpisy w Sejmie, by masowo wesprzeć jego działanie wystąpieniami do posłów, do Sejmu, do władz państwowych, po to aby Komitet czuł za sobą to ogromne zaplecze, które go wspiera.

            Warto więc ten wątek wcielić w życie.

            Będzie to nasz wkład, oprócz podpisów poparcia, w tę historyczna chwilę.

            Działkowcy trzymajmy się razem – tylko wtedy jesteśmy siłą z którą trzeba się liczyć!

 

Zbiorowe wystąpienie członków OZ, obsługujących zebrania informacyjne

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio