Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Działkowcy z Nowego Tomyśla podsumowali rok 2012 - 27.12.2012

Działkowcy z Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. K. Świerczewskiego w Nowym Tomyślu podsumowali 2012 rok.


We wtorek 18.12.2012r. Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. K. Świerczewskiego w Nowym Tomyślu zorganizował spotkanie opłatkowe, podsumowujące 2012 rok.


Na zaproszenie Zarządu R.O.D. udział w spotkaniu wziął Burmistrz Nowego Tomyśla Henryk Helwing, oraz członkowie komisji statutowych działających przy R.O.D.


Mijający 2012 rok nie był dobrym rokiem dla działkowców, trwające od lat problemy związku nasiliły się właśnie w mijającym roku, za sprawą zaskarżenia przez I Prezesa Sądu Najwyższego Ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych, a także skierowanie wniosku w tej sprawie do Trybunału Konstytucyjnego. W dniu 11 lipca 2012 r. Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok w sprawie ustawy z dnia 8 lipca 2005 r. o rodzinnych ogrodach działkowych, w którym stwierdził niezgodność z Konstytucją 24 artykułów tejże ustawy. Był to ogromny cios dla związku jak i samych działkowców. Nadchodzący rok jest pełen obaw i niepokoju. W całym kraju zbierane są podpisy poparcia nad obywatelskim projektem ustawy o R.O.D, projekt ten został przygotowany przez samych działkowców. Niebezpieczne są także próby podjęte przez partie polityczne, które stworzyły własne projekty tej ustawy, są one bardzo nie korzystne dla działkowców- podkreślał w swym podsumowującym wystąpieniu prezes R.O.D. im. K. Świerczewskiego w Nowym Tomyślu, członek Krajowej Rady PZD Józef Kasprzak.

Burmistrz Nowego Tomyśla życzył wszystkim działkowcom, zarządowi oraz wszystkim osobom działającym na rzecz PZD jak i ich rodzinom, dużo pomyślności w Nowym 2013 Roku, wytrwałości w pracy na działkach. By nadchodzący rok był dużo lepszy niż 2012.

Wszyscy uczestnicy spotkania łamiąc się opłatkiem, złożyli sobie wzajemnie życzenia szczęścia, pomyślności i zdrowia w nadchodzącym Nowym 2013 Roku. Spotkanie przebiegło w serdecznej i rodzinnej atmosferze.

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio