Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Spotkanie z działkowcami z Wałczu - 26.11.2012

W dniu 22 listopada 2012 roku przedstawiciele Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Koszalinie spotkali się z działkowcami w Wałczu.

Organizatorem spotkania był Rodzinny Ogród Działkowy „Wypoczynek” w Wałczu.

W trakcie spotkania  w swoim wystąpieniu Prezes Okręgowego Zarządu PZD w Koszalinie  omówił  obecną sytuację ogrodów działkowych i działkowców. Zaprezentował zebranym najważniejsze zapisy obywatelskiego projektu ustawy o ROD, podkreślając, że prowadzona akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o ROD zasługuje na szerokie poparcie i każdy członek i sympatyk PZD powinien pod projektem złożyć swój podpis. Wśród zebranych rozprowadzono materiały informacyjne opracowane w Krajowej Radzie PZD.

W ramach dyskusji Sekretarz OZ PZD Marian Sekulski wyjaśniał zgłaszane problemy dotyczące zachowania prawa do działki, sprawę stowarzyszeń ogrodowych, kwestie podatkowe. W dyskusji działkowcy wyrażali swoja obawę o to, czy po wejściu w życie ustawy funkcja i charakter ogrodów działkowych zostanie zachowany , a to w kontekście możliwości powołania stowarzyszeń ogrodowych. W trakcie spotkania omówiono również sposób i formę zbierania podpisów pod projektem ustawy zwracając uwagę na to, ze podpisy mogą składać wszyscy pełnoletni obywatele RP.  Przekazano zebranym dane adresowe Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej  w celu umożliwienia indywidualnych wystąpień popierających projekt ustawy. Większość działkowców uczestniczących w spotkaniu pobrała indywidualnie druki tabeli podpisów w celu zebrania podpisów w swoim środowisku rodzinnym, sąsiedzkim i zawodowym. 

W związku z tym, że w dniu 18.11.2012 roku mieszkańcy Wałcza wybrali nowego burmistrza z SLD zorganizowane będzie w najbliższym czasie  spotkanie informacyjne z nową Panią Burmistrz.

Działkowcy na spotkanie przybyli w odpowiedzi na komunikaty o spotkaniu emitowane         w lokalnej telewizji kablowej. 

 

 

Marian Sekulski

Sekretarz OZ PZD                                                                        

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio