Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Przedstawiciele Biura Międzynarodowego zapewniają, że działkowcy z całej Europy solidaryzują się z działkowcami z Polski - 06.10.2012

Chris Zijdeveld, prezydent Biura Międzynarodowego Ogrodów Działkowych i Rodzinnych z siedzibą w Luksemburgu, zabierając głos podczas Nadzwyczajnego X Krajowego Zjazdu Delegatów PZD zapewnił, że w trudnej sytuacji, w jakiej znajdują się obecnie działkowcy z Polski, mogą oni liczyć na wsparcie działkowców z całej Europy. „Przyjechałem dziś do Warszawy, by zapewnić, że wszyscy działkowcy solidaryzują się teraz z Wami. Musicie pamiętać, że jesteśmy jedną wielką działkową rodziną i nie zostawimy Was bez pomocy – mówił. „Mamy nadzieję, że to doda Państwu sił i otuchy. Proszę byście pamiętali, że z milionem polskich działkowców, łączą się dwa  miliony działkowców z całej Europy – podkreślił.

Chris Zijdeveld mówił także o niekwestionowanej roli ogrodów działkowych, które są nośnikiem bogatej tradycji i kultury oraz znaczeniu ogrodów działkowych dla całego społeczeństwa.

 

TREŚĆ PRZEMÓWIENIA (czytaj całość)

(fot: Chris Zijdeveld, prezydent Biura Międzynarodowego Ogrodów Działkowych i Rodzinnych z siedzibą w Luksemburgu)

 

O swoim poparciu dla polskich działkowców zapewniał także przewodniczący Zarządu Biura Międzynarodowego Ogrodów Działkowych i Rodzinnych z siedzibą w Luksemburgu Wilhelm Wohatschek.

"Mamy świadomość powagi sytuacji, w jakiej znaleźli się polscy działkowcy i opowiadamy się za racjami, które reprezentuje PZD" – mówił. Przypomniał także, że Biuro Międzynarodowe zwróciło się z prośbą do polskich władz i polityków o wsparcie PZD w jego staraniach mających na celu zachowanie i ocalenie ogrodów działkowych.

Wilhelm Wohatschek zapewnił, że Biuro Międzynarodowe podejmie wszelkie możliwe wysiłki na arenie międzynarodowej, aby zapewnić dalsze istnienie i funkcjonowanie ogrodów działkowych w Polsce."Życzę owocnych obrad, aby działkowcy obecni podczas Nadzwyczajnego X  Zjazdu Delegatów PZD podjęli decyzje, które zapewnią długie lata w spokoju, abyście mogli Państwo cieszyć się swoimi ogrodami działkowych teraz i w przyszłości" - mówił.

Przewodniczący zarządu Biura Międzynarodowego podkreślił, że ruch ogrodów działkowych ma ogromne znaczenie w wymiarze społecznym i ekonomicznym. "Jako tereny zielony poprawiają klimat w miastach, sprzyjają ochronie wód i gleby oraz zmniejszają hałas" - zaznaczył.

TREŚĆ PRZEMÓWIENIA (czytaj całość)

 

 (fot: Wilhelm Wohatschek)

 

 

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio