Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Piknik Pod hasłem "Dzień Rodziny" w ROD Leśne Oczko w Nowym Kisielinie - 18.06.2012

12 czerwca br. w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Leśne Oczko" w Nowym Kisielinie odbyło się spotkanie integracyjne z młodzieżą z Ośrodka Terapii Zajęciowej Arkadia" z Zielonej Góry. Spotkanie odbyło się pod hasłem „dzień rodziny". Podopieczni ośrodka wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami mieli okazję przebywać na świeżym powietrzu i skorzystać z atrakcji przygotowanych przez zarząd.

ROD „Leśne oczko" jest ogrodem położonym z dala od miejskiego zgiełku, w sercu lasu otaczającego Zieloną Górę. Jest doskonałym miejscem wypoczynku zarówno dla osób starszych jak i dzieci i młodzieży. Harmonijne leśne otocznie w połączeniu z piękną słoneczną pogodą sprawiły, iż uśmiech gościł na wszystkich twarzach od początku do końca imprezy.

Spotkanie otworzył i przywitał wszystkich uczestników prezes ROD, pan Ryszard Futak. Zarząd ROD przygotował dla uczestników imprezy gry i zabawy przy muzyce. Dla gości mini koncert na akordeonie zagrali pani Bożena Majchrzak (skarbnik ROD) oraz pan Zbigniew Jurków (gospodarz i instruktor ogrodniczy). Dla gości przygotowano poczęstunek składający się z typowych potraw z grilla oraz owoców z działek i słodyczy. Odbył się turniej gry w bule oraz zabawa taneczna przy muzyce.

Wychowankowie „Arkadii" również dali popis swoich umiejętności i zaprezentowali koncert gry na instrumentach etnicznych, wciągając do wspólnej zabawy wszystkich uczestników pikniku. Były pokazy gry na bębnach „Djembe" oraz pokaz gry na „misach tybetańskich". Niezwykłe dźwięki wydawane przez te egzotyczne instrumenty są elementem muzykoterapii prowadzonej przez ośrodek „Arkadia".

Młodzież goszcząca na pikniku przygotowała miłe upominki dla gospodarzy oraz rodziców i opiekunów z ośrodka. Ten gest wywołał wśród wszystkich uczestników pikniku radość i wzruszenie. Zarząd ROD również przygotował dla uczestników pikniku drobne upominki w postaci dyplomów i książek.

Dla upamiętnienia swojej wizyty w ogrodzie wychowankowie „Arkadii" zasadzili drzewo (klon platanolistny) o czerwonych liściach.

Wszyscy uczestnicy imprezy wyrazili chęć organizowania takich spotkań cyklicznie, jednak nikt nie miał pewności co do przyszłości, ponieważ piknik odbywał się, niestety, w czasie, w którym nad działkowcami zawisło widmo uchylenia przez Trybunał Konstytucyjny ustawy o ROD. Rodzice i opiekunowie z ośrodka „Arkadia" mieli okazję dowiedzieć się, jakie konsekwencje wiążą się z uchyleniem ustawy o ROD i postanowili wesprzeć działkowców w staraniach o utrzymanie ustawy. Na ręce Rzecznika Praw Obywatelskich wysłany został list z prośbą o wsparcie zapisów ustawy - z nadzieją dla rodzącej się współpracy między ośrodkiem „Arkadia" i działkowcami „Leśnego Oczka".

Obecna na spotkaniu wiceprezes Okręgowego Zarządu PZD w Zielonej Górze, pani Joanna Mikołajczyk wyraziła podziw dla organizatorów imprezy oraz zapewniła, iż Okręgowy Zarząd popiera wszystkie tego typu inicjatywy, ponieważ świadczą one, że działkowcy są ludźmi dobrego serca, a Rodzinne Ogrody Działkowe są miejscem spotkań i integracji całych rodzin z pożytkiem dla samych działkowców i społeczności lokalnej.

 Rafał Hawryluk

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio