Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Spotkanie z Wiceprezydentem Miasta Piły - 21.10.2020

Na spotkaniu z Wiceprezydentem Miasta Piły Panem Krzysztofem Szewcem, w którym uczestniczyli kol. Marian Praczyk Prezes OZ, kol. Ryszard Grzelak – Prezes Kolegium Prezesów ROD Miasta Piły i kol. Tadeusz Truty Sekretarz Kolegium Prezesów ROD Miasta Piły ponownie zostały przedstawione następujące problemy:

  • dofinansowanie działalności pilskich ROD w podobnej wysokości jak w poprzednich latach, tj. 50.000,00zł,
  • wyczyszczenie rowów melioracyjnych wraz z faszynowaniem przy ul. Paderewskiego, gdzie funkcjonuje 15 ROD,
  • dokończenie porządkowania terenu przy ul. Wawelskiej, gdzie położony jest ROD Malwa po zakończeniu inwestycji drogowych,
  • naprawa i poszerzenie chodnika wzdłuż ul. Sikorskiego (ROD im. Sikorskiego) po wymianie opłotowania finansowanego, m.in. ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

            W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy informację, że od przyszłego tygodnia wytypowane przez pilskie Kolegium, ROD będą mogły złożyć wnioski i środki otrzymamy mimo bardzo trudnej sytuacji finansowej związanej z pandemią.

            Na pozostałe zadania związane w ROD im. Sikorskiego i ROD Malwa należy złożyć szczegółowe wnioski. Natomiast na zadania związane z czyszczeniem rowów środki finansowe na ten cel będą wprowadzone do budżetu na przyszły rok.

            Ponadto na wniosek Prezesa OZ Wiceprezydent zadeklarował nieodpłatne przekazanie na wiosnę przyszłego roku 100 sadzonek lipy, tzw. miododajnej, tj. po 5 szt. dla każdego ROD.

Tadeusz Truty

Sekretarz

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio