Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Spotkanie Zarządów Rodzinnych Ogrodów Działkowych z kadrą kierowniczą Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju - 11.02.2020

W dniu 05.02.2020 roku w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju odbyło się spotkanie Zarządów jastrzębskich ROD z kadrą kierowniczą PSP z Jastrzebia-Zdroju.

W spotkaniu ze strony PSP uczestniczyli:

  • Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju
  •      bryg.Wojciech Piechaczek
  •      kpt. Łukasz Cepiel
  •      mł. bryg. Daniel Lebiod
  •      kpt. Piotr Markiewicz

Urząd Miasta reprezentował Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego inż. Wojciech Długosz. Ze strony PZD: Zarządy Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Jastrzębiu-Zdroju. Spotkanie miało charakter informacyjno-edukacyjny. Głównym tematem spotkania było: bezpieczeństwo pożarowe oraz profilaktyka w ogrodach działkowych. Omówiono sprawy jak zachować się w razie wystąpienia pożaru lub innej klęski żywiołowej. Prezesi ROD przekazali władzom PSP plany zagospodarowania przestrzennego ogrodów. Następnie Inspektor Nadzoru Budowlanego przedstawił zebranym sprawy związane z budownictwem oraz infrastrukturą w ogrodach działkowych oraz omówił szczegółowo przepisy Prawa Budowlanego odnoszące się do ogrodów działkowych.

 Po wyczerpaniu tematów w dyskusji prezesi zadawali wnikliwe pytania na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi.

 Na zakończenie podziękowano wykładowcom za wyjaśnienie spraw związanych z bezpieczeństwem w ogrodach oraz za szczegółowe przedstawienie przez Inspektora Nadzoru Budowlanego przepisów Prawa Budowlanego. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze a prezesi ogrodów wyrazili zadowolenie oraz chęć spotkania z innymi służbami takimi jak Policja czy Straż Miejska.

 

Przewodniczący Kolegium Prezesów w Jastrzębiu-Zdroju

 Józef Pietrek

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio