Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Sad jesienią i zimą - szkolenie opolskich instruktorów SSI - 24.10.2019

W sobotę 19 października grupa opolskich instruktorów SSI PZD uczestniczyła w szkoleniu pn. "Sad jesienią i zimą”.  Zajęcia na terenie Stacji Badawczo-Dydaktycznej w Samotworze Wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego przeprowadziła dr inż. Ewelina Gudarowska, która omówiła tegoroczne problemy na działkach związane z suszą, przymrozkami, a także chorobami i szkodnikami jakie mogą pojawić się w sadzie. W trakcie szkolenia uczestnicy zbierali owoce a także pobrali sadzonki winorośli i kolcowoju chińskiego.

                           

 

W dalszej części szkolenia dr Gudarowska przedstawiła wykład z zakresu rozpoznawania odmian jabłoni i grusz, omówiła cechy charakterystyczne owoców a także odporność drzew na choroby. Wskazała też polecane odmiany do nasadzeń na działkach w Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Instruktorzy dowiedzieli się także bardzo ważnych informacji nt. chorób przechowalniczych i nauczyli się je rozpoznawać.

 

                           

Na zakończenie odwiedziliśmy szkółkę drzew ozdobnych i owocowych Państwa Wdowiak w Wróblowicach, gdzie zaopatrzyliśmy się w drzewa i krzewy owocowe.

Serdecznie dziękujemy Kierownikowi Sadu oraz dr inż. Ewelinie Gudarowskiej za ogromne zaangażowanie, życzliwość i serdeczne przyjęcie grupy społecznych instruktorów SSI Okręgu Opolskiego PZD.

                            

Ewa Majewska,, instruktor ds. ogrodnictwa OZ PZD w Opolu

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio