Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Otwarty Program Rozwoju ROD wdrażany jest w kolejnych ogrodach - 03.10.2019

Sobota, 28 września 2019 roku upłynęła działkowcom Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Rekreacja” w Toruniu pod znakiem śmiechów, harców i wspólnego biesiadowania w trakcie ogrodowego Dnia Działkowca.

Ogromną sympatię budzą słowa i czyny pani Prezes ROD „Rekreacja” Beaty Neuman, która po objęciu prezesury – mimo przeciwności i trudów z jakimi musiała się borykać od samego początku, znalazła również czas na chwilę integracji i z działkowcami organizując ogrodowy Dzień Działkowca, w formie,  która była absolutnie nowym wydarzeniem w tym ogrodzie. Beata Neuman z pomocą całego Zarządu rzetelnie realizuje ideę „Otwartego Programu Rozwoju ROD” przyjętego w dniu 14 marca 2018 r. uchwałą nr 1/XX/2018 przez Krajową Radę PZD.

                                

"Ach... co to za Dożynki były!!!

 W minioną sobotę w naszym ogrodzie we wspaniałej atmosferze odbył się „Dzień Działkowca 2019”. Ku zaskoczeniu dopisała nam pogoda. Na imprezie stawiliśmy się w szerokim gronie – na 29 działek przybyło blisko 30 osób! Wysoka frekwencja świadczy o tym, że Dzień Działkowca jest dla nas ważny, chcemy się integrować, spędzać ze sobą czas, dyskutować na temat potrzeb naszego ogrodu. Nasi Działkowcy nie zawiedli – zabrali ze sobą bardzo dobry humor, który dopisywał wszystkim do samego końca. :) Wszyscy chętnie uczestniczyli w konkursach, a trochę ich było: "Najpiękniejsza działka", "Mistrz wiedzy działkowej", "Miss Dożynek", "Mister Dożynek".

Były też tańce, dużo śmiechu oraz chwile wzruszenia podczas uhonorowania naszych Działkowców - Pani Urszuli Gutowskiej oraz Pani Walerii Szczepańskiej, które są w naszym ROD od początku powstania ogrodu, tj. od 39 lat.

W imieniu Zarządu wszystkim Obecnym tego dnia serdecznie dziękuję, dziękuję za Waszą pomoc przy organizacji imprezy, za domowe wypieki, nalewki i wina, za atmosferę, którą stworzyliście i za każde ciepłe słowo.”

Pozdrawiam serdecznie

- Beata Neuman"

Wspólne spędzanie czasu jest najlepszym sposobem na zacieśnianie więzi wśród działkowców, a także na poprawę atmosfery w ogrodzie, która jest niezwykle ważna, gdy pragnieniem Zarządu ROD jest posiadanie w swoich szeregach szczęśliwych działkowców. Szczęśliwi działkowcy to silny, stabilny ogród. Nieważne są wtedy jego wymiary, ważna jest rodzina działkowa, jaką udaje się stworzyć Zarządowi Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Rekreacja” w Toruniu.

               

Opracowanie:

Oliwia Ciechomska – insp. ds. administracyjnych OZ PZD

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio