Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Grudziądzcy działkowcy wspierają walkę z rakiem - 23.07.2019

Koncert pełen wzruszeń i niezwykłych emocji, licytacje i kiermasz, który połączył tysiące ludzkich serc i przyniósł tak wiele dobra. Grudziądzanie, w tym spora rzesza działkowców PZD, postanowiła połączyć swoje siły dla Małgosi walczącej z guzem mózgu. Małgosia jest działkowcem z Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. 22 lipca, która nie chce wiele, tylko wrócić do normalności. W walce o życie podejmie każde wyzwanie, liczy się każdy gest, każda wpłacona złotówka, każde udostępnienie w mediach społecznościowych, w gablotach ogłoszeniowych w ogrodach działkowych.

                             

W upalne niedzielne popołudnie 21 lipca 2019 roku w kawiarni „Fado Cafe”, można było być razem z ludźmi o pozytywnym uosobieniu, wrzucić grosz do puszki, wziąć udział w licytacji, zakupić książki, skosztować domowych wypieków, wspólnie zatańczyć zumbę pod okiem instruktora, wysłuchać koncertu zespołu „Doris Band”, przenieść się do Wiednia słuchając walców wiedeńskich wykonywanych na skrzypcach.

                                                                             

Okręgowy Zarząd Toruńsko-Włocławski PZD również włączył się w akcję charytatywną. Na ręce organizatorów pozyskano takie fanty jak -  możliwość osobistej rozmowy i zjedzenia wspólnej kolacji z posłem na Sejm RP Tomaszem Szymańskim, czy też szansa wylicytowania vouchera na sesję zdjęciową fotografika Mariusza Nasieniewskiego, a także możliwość zdobycia pięknego zdjęcia Panoramy Grudziądza. Powyższe fanty przekazali na rzecz licytacji walki z rakiem - Przewodniczący Kolegium Prezesów Grudziądz Północ Małgorzata Jasińska i Grudziądz Południe Krzysztof Widerkiewicz, którzy są również członkami Okręgowej Rady i mieli zaszczyt reprezentować władze okręgu.

                                     

Na przygotowanych stoiskach obrandowanych logo PZD, można było zmierzyć ciśnienie, a także znaleźć Poradnik Działkowca, książki ogrodnicze, broszury, smycze, długopisy z logo PZD, jak również rękodzieło. Stoiskiem kierował Klub Działkowy „Zielony Zakątek”. Zgodnie z naszym hasłem „W jedności siła” - pokazaliśmy, że ogrody działkowe to nie tylko grządki i trawniki, ale też wielkie serca ludzi, którzy potrafią się jednoczyć w szczytnym celu.

 Małgorzata Jasińska

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio