Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Działkowcy z ROD „Pod Lasem” przygotowali "kapsułę czasu" - 13.11.2018

Działkowcy z Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Pod Lasem” w Białej Podlaskiej 10 listopada 2018 roku zorganizowali uroczystość, podczas której posadzili drzewo upamiętniające 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, a także przygotowali kapsułę czasu, w której umieszczono opis uroczystości, nazwiska uczestników i informację o ogrodzie.


Miejsce uroczystości udekorowano flagami państwowymi i związkowymi. W uroczystości uczestniczył I wiceprezes Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Lublinie - Kazimierz Michalik, członkinie Komisji Rewizyjnej - Wanda Korońska i Marta Lasiecka, członkowie Zarządu oraz działkowcy. Odśpiewano Hymn państwowy i związkowy. Chwilą ciszy uczczono pamięć niedawno zmarłych działkowców.

I wiceprezes OZ PZD Kazimierz Michalik w swoim przemówieniu przedstawił historię rozwoju Ogrodów na tle historii naszej niepodległej Ojczyzny.

Prezes Zarządu ROD „Pod Lasem” Maria Krzewicka wytłumaczyła wybór pamiątkowego drzewa: "Buki wszelkich odmian to ogrodowa klasyka. Mają wiele zalet i zastosowań. Bukowe nasadzenia są zawsze modne i dobrze prezentujące się w każdym ogrodzie. Buki cieszą się niesłabnącą popularnością i szacunkiem wśród ogrodników i działkowców. Buk pospolity (Fagus sylvatica) Purpurea Pendula to rarytas wśród drzew ozdobnych."

Przygotowano kapsułę czasu, w której umieszczono opis uroczystości, nazwiska uczestników i informację o ogrodzie. Kapsułę umieszczono pod posadzonym pamiątkowym bukiem.

Na zakończenie uroczystości uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez Zarząd i działkowców. Spotkanie zakończyło się wysłuchaniem pieśni patriotycznych.

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.